Od Hamiltona po krále rychlých řídítek. Toto jsou motorističtí šampioni letošního roku

Radek Vičík Radek Vičík
11. 12. 2017 17:30
Víkendovým galavečerem FIA byla učiněna definitivní tečka za letošní motoristickou sezonou. Podívejte se, kdo vybojoval tituly v hlavních kategoriích na čtyřech i dvou kolech.
F1, VC Mexika 2017: Lewis Hamilton, Mercedes
F1, VC Mexika 2017: Lewis Hamilton, Mercedes | Foto: Reuters

Formule 1

Světově nejsledovanější motoristickou disciplínou je formule 1. Lewis Hamilton už v Mexiku využil druhý mečbol, když se po kolizi s rivalem Sebastianem Vettelem krátce po startu propadl až na poslední místo. Z něj se prokousal na devátou příčku, která mu bohatě stačila k pojištění jeho celkově čtvrtého titulu dvě Grand Prix před koncem sezony. Už o týden dříve se Hamiltonův Mercedes stal počtvrté v řadě držitelem Poháru konstruktérů.

 

Právě se děje

před 56 minutami

OSN bude monitorovat porušování lidských práv v Bělorusku

Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci navrženou Evropskou unií, která úřadu komisařky ukládá sledovat situaci ohledně porušování práv v Bělorusku. Stalo se tak navzdory snahám Ruska rezoluci zablokovat, uvedla agentura Reuters.

Úřad Vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové získal rezolucí mandát situaci v souvislosti s porušováním lidských práv v Bělorusku podrobně sledovat, do konce roku musí podat zprávu s příslušnými doporučeními.

Podle agentury AFP rezoluce od běloruské vlády také žádá, aby spolupracovala se zvláštní zpravodajkou OSN Anais Marinovou, což se od zřízení této funkce neděje. Marinová v debatě předcházející schválení rezoluce označila situaci ohledně lidských práv v Bělorusku za "katastrofální".

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy