Kubicova šance, brazilské adieu i italská duha. Je po sezoně, ale formule 1 nespí

Radek Vičík Radek Vičík
12. 12. 2017 15:01
Podívejte se, co hýbe světem formule 1 jen pár dní po skončení letošní sezony. Všichni i v adventním čase tvrdě pracují na tom, aby byli co nejlépe připravení na příští ročník.
Robert Kubica, Williams FW40 Mercedes
Robert Kubica, Williams FW40 Mercedes | Foto: Pirelli Motorsport

Robert Kubica si v posezonních testech v Abú Zabí znovu vyzkoušel pilotování monopostu Wililams a teď čeká, jak se britský tým rozhodne. Ve hře je pro Poláka hodně: návrat do formule 1 po sedmileté pauze. Jenže Williams teď jako na lékárnických vahách vyvažuje jeho zkušenosti s tím, jak moc ho bude omezovat poraněná ruka.  Nejnovější favoritem na místo po boku jistého Lanceho Strolla je 22letý Rus Sergej Sirotkin. Tam ale "falíruje" podmínka sponzora Martini, aby kvůli reklamám na alkohol měl aspoň jeden pilot víc než 23 let (Strollovi je 19). To by nevadilo v jediném případě, pokud Martini s Williamsem náhodou nekončí....

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy