Rosbergova kvalifikační série pokračuje i v Abú Zabí, Vettel vyhořel

Radek Vičík Radek Vičík
28. 11. 2015 15:05
Piloti formule 1 absolvovali poslední kvalifikaci letošní sezony. Do zítřejší Grand Prix Abú Zabí odstartuje z prvního místa Nico Rosberg v Mercedesu..
Nico Rosberg slaví vítězství v kvalifikaci v Abú Zabí.
Nico Rosberg slaví vítězství v kvalifikaci v Abú Zabí. | Foto: Reuters

Abú Zabí - Nico Rosberg v Mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí formule 1 a postaví se tak pošesté za sebou na pole position. Svého týmového kolegu a už jistého mistra světa Lewise Hamiltona porazil o 377 tisícin vteřin.

"Dneska mě to obzvlášť potěšilo, protože to poslední kolo, kdy šlo o všechno, prostě vyšlo dokonale," řekl Rosberg. "Zítra chci vyhrát už jen proto, že mě to baví. Taky by mi to ale pomohlo do příštího roku. Co se teď naučím, z toho budu v roce 2016 těžit."

Do druhé řady se postaví Kimi Räikkönen ve Ferrari a překvapení dnešního dne, Sergio Pérez za volantem Force India.

O velké  překvapení se postaral Sebastian Vettel v druhém Ferrari, jenž po chybě v rychlém kole vypadl už v první části kvalifikace.a obsadil až 16. místo.

Zklamaný Sebastian Vettel v paddocku v Abú Zabí:

Grand Prix startuje na okruhu Yas Marina zítra ve 14:00 hodin a vysílá ji stanice Sport2

Kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí, závěrečný závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:40,237, 2. Hamilton (Brit./Mercedes) -0,377, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,814, 4. Pérez (Mex./Force India) -0,947, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) -1,207, 6. Bottas (Fin./Williams) -1,419, 7. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,449, 8. Massa (Braz./Williams) -1,522, 9. Kvjat (Rus./Red Bull) -1,696, 10. Sainz (Šp./Toro Rosso) -2,471.