reklama
 
 

Rekordman brněnského okruhu Max Biaggi končí

7. 11. 2012 12:53
Max Biaggi se po celkovém triumfu v letošní sezoně superbiků rozhodl ukončit kariéru.

Řím - Italský motocyklový jezdec Max Biaggi ukončil po letošním triumfu v mistrovství světa superbiků v 41 letech kariéru. Během ní vyhrál čtyřikrát za sebou světový šampionát silničních motocyklů v kubatuře do 250 ccm.

Se sedmi vítězstvími na brněnském Masarykově okruhu je rekordmanem Velké ceny České republiky spolu s krajany Giacomem Agostinim a Valentinem Rossim. Od roku 2007 závodil v seriálu superbiků, v němž získal titul rovněž v roce 2010.

"Nekončím ze zdravotních důvodů nebo kvůli tomu, že bych měl špatnou motorku. Přišel jsem o dost času s rodinou a manželkou a přišla doba se jim věnovat, protože čas letí," prohlásil dnes Biaggi na tiskové konferenci. "Nejsem politik, abych se držel svého místa zuby nehty. Je fér udělat místo mladším," uvedl Ital, který před měsícem ovládl konečné pořadí MS superbiků s náskokem pouhého půl bodu.

Popularitu si Biaggi získal především v šampionátu silničních motocyklů, v němž v letech 1994 až 1997 vládl třídě do 250 ccm. V ní vyhrál celkem 29 Velkých cen. Po přestupu do královské kubatury zvítězil ve 13 závodech, na titul však nedosáhl. Třikrát obsadil v celkovém hodnocení druhé místo a třikrát byl třetí.

autoři: Sport, ČTK | 7. 11. 2012 12:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama