Jako legendární "Foggy". Rea je počtvrté mistrem světa superbiků

ČTK ČTK
29. 9. 2018 15:57
Britský jezdec Jonathan Rea vyhrál v předstihu titul mistra světa v závodech superbiků. Bez přerušení už dosáhl na čtvrté celkové vítězství v řadě, čímž vyrovnal rekord z 90. let.
Mistr světa superbiků v sezoně 2018 Jonathan Rea z týmu Kawasaki.
Mistr světa superbiků v sezoně 2018 Jonathan Rea z týmu Kawasaki. | Foto: Pirelli

Magny-Cours (Francie) - Britský jezdec Jonathan Rea se stal s předstihem počtvrté mistrem světa v závodech superbiků a vyrovnal rekord krajana Carla Fogartyho. Jednatřicetiletý Rea si prvenství zajistil v Magny-Cours, kde v sobotu  vyhrál první závod a už před nedělním pokračováním a zbylými dvěma soutěžními víkendy má v čele pořadí nedostižný náskok.

Fogarty vyhrál šampionát v letech 1994, 1995, 1998 a 1999, Rea na stejný počet titulů dosáhl bez přerušení. Už v červnu v prvním ze dvou závodů v Brně překonal Rea jiný Fogartyho rekord díky 60. vítězství, v neděli pak na Masarykově okruhu upadl, ale od té doby už v sedmi jízdách za sebou nenašel přemožitele.

V čele MS má pilot Kawasaki náskok 130 bodů na krajana Chaze Daviese, ve zbytku šampionátu už lze získat maximálně 125 bodů. Český jezdec Jakub Smrž ve Francii závod nedokončil.

Mistrovství světa superbiků v Magny-Cours (Francie):

První závod: 1. Rea 34:15,613, 2. Sykes (oba Brit./Kawasaki) -3,091, 3. Fores (Šp./Ducati) -8,558, …J. Smrž (ČR/Yamaha) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 21 z 26 závodů): 1. Rea 445, 2. Davies (Brit./Ducati) 315, 3. Van der Mark (Niz./Yamaha) 293, …23. Hanika 5, 26. Ježek (oba ČR/Yamaha) 2.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Moskva podle Lavrova vyhostí kromě deseti amerických také tři polské diplomaty v reakci na stejný krok Varšavy, uvedla DPA.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy