Vyhazov po e-mailu. Ježek v MS superbiků dojezdil, bude chtít vrátit část peněz

ČTK ČTK
14. 6. 2018 16:03
Český jezdec se údajně vyjadřoval špatně o týmu, proto skončil. Nahradit by ho mohl krajan Karel Hanika.
MS superbiků 2018: Ondřej Ježek, Yamaha
MS superbiků 2018: Ondřej Ježek, Yamaha | Foto: Archiv Ondřeje Ježka

Brno - Motocyklový jezdec Ondřej Ježek předčasně skončil v týmu Guandalini Racing, a nebude tak dále startovat v seriálu mistrovství světa superbiků. Podle informací webu gpone.com by jej mohl v šampionátu nahradit krajan Karel Hanika.

"V tuto chvíli můžu jen potvrdit, že jsem od pana Guandaliniho dostal e-mailovou zprávu, ve které ukončuje mé působení v týmu Guandalini Racing," uvedl Ježek ve vyjádření pro ČTK.

Devětadvacetiletý jezdec ještě o víkendu startoval v Brně, kde obsadil 17. a 18. místo. "Domnívám, že k tomuto kroku nejsou právní důvody, proto toto ukončení považuji za bezdůvodné a budu požadovat vrácení alikvótní částky, kterou jsem týmu uhradil na celou sezonu MS superbiků," řekl Ježek.

Pro gpone.com uvedl, že jako důvod ukončení spolupráce mu bylo sděleno, že se vyjadřoval špatně na adresu týmu, což ale odmítá.

Ježka, který v druhé sezoně v MS superbiků získal jen dva body, by mohl nahradit Hanika, jenž startoval ve světovém šampionátu silničních motocyklů ve třídách Moto3 a Moto2. Dvaadvacetiletý jezdec se momentálně věnuje vytrvalostním závodům.

Superbikové MS pokračuje dalšími závody příští týden o víkendu v Laguna Seca v USA.

 

Právě se děje

Další zprávy