První závod superbiků v Brně ovládl Rea, na Ježka body nezbyly

Radek Vičík Radek Vičík
9. 6. 2018 14:27
Suverén poledních let Jonathan Rea oslavil v sobotu na Masarykově okruhu už šedesáté vítězství v závodě světového šampionátu superbiků.
Ondřej Ježek na své Yamaze
Ondřej Ježek na své Yamaze | Foto: Archiv Ondřeje Ježka

Brno - Návrat superbiků na brněnský okruh okořenil rekordním triumfem Brit Jonathan Rea. Lídr šampionátu vyhrál sobotní závod na Masarykově okruhu stylem start - cíl a stal se rekordmanem v počtu vítězných závodů. Jediný český zástupce Ondřej Ježek na body nedosáhl, obsadil 17. místo.

Závod musel být restartován, protože jeden z motocyklů po pádu poničil svodidla v páté zatáčce. Ale ani zkrácená jízda na 16 kol nevyvedla Reu z rovnováhy a jezdec Yamahy proťal cílovou čáru pošedesáté jako vítěz závodu MS superbiků.

Se ztrátou přes pět vteřin byl druhý Marco Melandri, který před šesti lety v Brně vyhrál oba závody doposud posledního podniku šampionátu na této trati. Třetí byl Tom Sykes s Kawasaki.

Ježek se po startu z posledního 20. místo na evidentně pomalejší motorce jen pomalu propracovával dopředu, k čemuž mu pomáhaly hlavně pády soupeřů. Nakonec poskočil o tři příčky kupředu a na vítěze ztratil téměř 54 vteřin.

"V první části závodu jsem měl vzadu nižší pneumatiku, ale objevily se problémy s přilnavostí. Takže jsem se rozhodl vyměnit ji za vyšší, na které jsem měl přilnavost o fous lepší. Ale tato změna se neosvědčila a motorku dost zpomalila," popsal český jezdec alchymii spojenou s laděním jeho závodní Yamahy.

"Každopádně diváci byli skvělí, moc jim děkuji za podporu. Na céčku byla parádní atmosféra. Věřím, že se potkáme i zítra. A i když to dnes nedopadlo úplně podle mých představ, máme před sebou ještě neděli a šanci výsledek zlepšit," dodak Ježek.

Superbiky mají v Brně v neděli na programu druhý závod.

Závod mistrovství světa superbiků v Brně:

První jízda: 1. Rea (Brit./Kawasaki) 32:08,759, 2. Melandri (It./Ducati) -5,381, 3. Sykes (Brit./Kawasaki) -7,336, 4. Van der Mark (Niz./Yamaha) -11,893 5. Lowes (Brit./Yamaha) -13,145, 6. Laverty (Ir./Aprilia) -14,210, …17. Ježek (ČR/Yamaha) -53,662.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 26 jízd): 1. Rea 270, 2. Davies (Brit./Ducati) 189, 3. Sykes 179, 4. Van der Mark 176, 5. Melandri 156, 6. Lowes 129, …24. Ježek 2.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy