Neuvillovi spadlo vítězství na Korsice do klína po defektu vedoucího Evanse

Radek Vičík ČTK Radek Vičík, ČTK
31. 3. 2019 13:28
Až poslední rychlostní zkouška rozhodla dramatickou bitvu o vítězství ve Francouzské rallye. Do té doby vedoucí Elfyn Evans měl na svém Fordu defekt a vítězství tak spadlo do klína Thierry Neuvillovi v Hyundai.
Elfyn Evans při Korsické rallye 2019
Elfyn Evans při Korsické rallye 2019 | Foto: Jaanus Ree/Red Bull Content Pool

Belgičan se tak  o dva body dostal do čela průběžného pořadí světového šampionátu v automobilových soutěžích před obhájce titulu Sébastiena Ogiera. Francouz v Citroënu byl na Korsice druhý. Evansovi patřila konečná třetí pozice.

Neuville po sobotní druhé etapě vedl před Evansem o necelých pět sekund, ale Brit v neděli dopoledne zaútočil a dostal se do čela. Jeho snahu však zhatil defekt. "Je těžké se s tím smířit, ale bohužel takové věci se stávají. Bylo to myslím na rovné cestě, asi díra nebo kámen. Přišlo to hodně nečekaně," litoval velšský pilot.

Francouzská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:22:59,0, 2. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C3) -40,3, 3. Evans, Martin (Brit./Ford Fiesta) -1:06,6, 4. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:18,4, 5. Suninen, Salminen (Fin./Ford Fiesta) -1:24,6, 6. Tänak, Järveoja (Est./Toyota Yaris) -1:40,0.

 

Právě se děje

Další zprávy