Po IndyCar a Le Mans další výzva? Alonso si vyzkoušel vítězný vůz Rallye Dakar

ČTK ČTK
28. 3. 2019 12:45
Bývalý mistr světa formule 1 Fernando Alonso si při testech v Jihoafrické republice vyzkoušel pick-up Toyota Hilux, s nímž letos Katařan Násir Attíja vyhrál kategorii automobilů na Rallye Dakar. Španělský jezdec se testování zúčastnil společně s bývalým dakarským šampionem Ginielem de Villiersem.
Fernando Alonso při testech Toyoty Hilux pro Rallye Dakar.
Fernando Alonso při testech Toyoty Hilux pro Rallye Dakar. | Foto: Toyota Gazoo Racing

Sedmatřicetiletý Alonso ukončil po uplynulé sezoně kariéru ve formuli 1 a letos se chce soustředit na zisk prestižní motoristické trojkoruny. K vítězství v Monaku ve formuli 1 a ve vytrvalostním závodu 24 hodin v Le Mans potřebuje přidat triumf v závodu 500 mil v Indianapolis.

Do budoucna uvažuje o tom, že by vyzkoušel i start v Rallye Dakar. "Bylo skvělé vyzkoušet si jiné auto a přístup k závodění v motorismu," napsal Alonso na twitteru a dodal, že ho zaujalo, kolik ran stroje schytají, když zdolávají kameny a terénní nerovnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Březina na MS v kanoistickém maratonu podlehl jen obhájci titulu

Kanoista Jakub Březina se stal vicemistrem světa v maratonu. Český reprezentant na šampionátu v Číně přidal stříbro ke čtvrtečnímu bronzu z krátké trati.

Březinu porazil o deset sekund španělský kanoista Manuel Campos, který obhájil loňské prvenství a získal čtvrtý titul. Čtyřiatřicetiletý favorit nezískal z posledních třinácti šampionátů medaili jen v roce 2008.

Jan Dlouhý závod na 26 kilometrů se šesti přeběhy nedokončil, mezi kajakáři byli Anna Kožíšková osmá a Jakub Adam jedenáctý. Tituly získali premiérově Dán Mads Pedersen a podruhé za sebou Vanda Kiszliová z Maďarska.

V neděli jsou v Číně na programu závody dvoučlenných posádek a Březina s Dlouhým budou na C2 obhajovat bronz z minulého šampionátu v Portugalsku. Už v pátek skončily v Šao-Singu na třetím místě mezi juniorkami kajakářky Adéla Házová s Kateřinou Zárubovou.

Další zprávy