SportPlus
13. 7. 2007 16:15
Český motocyklista začal závodní víkend na Sachsenringu
Ital Marco Melandri na Hondě při tréninku na Velkou ceně Německa na Sachsenringu. | Foto: Reuters

Sachsenring - Šestý nejrychlejší čas zajel Lukáš Pešek v úvodní části kvalifikace na závod MS silničních motocyklů v kubatuře do 125 ccm.

Na německém Sachsenringu byl nejrychlejší Gábor Talmacsi z Maďarska časem 1:27,483 min. před Mattiou Pasinim z Itálie. Oba jezdci sedlají tovární Aprilie.

Na stroji stejné značky skončil překvapivě třetí Sandro Cortese z české stáje Emmi Caffé-Latté. Na lídra mu chybělo téměř devět desetin vteřiny.

Šestý Pešek si připsal nejrychlješí kolo za 1:28,112 min. Tovární jezdec Derbi byl tedy o vteřinu a jednu desetinu pomaleji než lídr.

"Šasí i pérování motocyklu jsem měl nastavený výborně, ale od třetího mezičasu do cíle jsem ztratil příliš mnoho času kvůli problémům s akcelerací," uvedl Pešek v tiskové zprávě Derbi.

Karel Abraham na Aprilii byl v první polovině kvalifikace dvěstěpadesátek osmnáctý. Mladík na Aprilli zajel nejlepší kolo za 1:26,957. Vítězný suverén letošní sezony Jorge Lorenzo ze Španělska byl se svojí Aprilí o 2,1 vteřiny rychlejší.

"Zdejší okruh je hodně složitý na nastavení motorky. První část je asi nejpomalejší v mistrovství, je tam šest pomalých zatáček a přijde dalších sedm rychlých, kam je složité najet," uvedl Agraham agentuře ČTK.

Tým  Emmi Caffé-Latté mohl být spokojený i v kubatuře do 250 ccm. Švýcar Thomas Lüthi byl šestý.

O pořadí na startu nedělního závodu definitivně rozhodne druhá část kvalifikace, která se uskuteční v sobotu.

V tréninku nejsilnější třídy MotoGP, která má jedinou kvalifikaci v sobotu, byl nejrychlšjší lídr šampionátu Casey Stoner na Ducati před Valentinem Rossim. Italský jezdec za ním zaostal o 346 tisícin vteřiny.

Do 125 ccm: 1. Talmasci (Maď./Aprilia) 1:26,930, 2. Pasini (It./Aprilia) 1:27,465, 3. Cortese (Něm./Aprilia) 1:27,819, 4. Gadea (Šp./Aprilia) 1:27,819, 5. Faubel (Šp./Aprilia) 1:27,921, 6. Pešek (ČR/Derbi) 1:28:112.
Do 250 ccm:
1. Lorenzo (Šp./Aprilia) 1:24,857, 2. Simoncelli (It./Gilera) 1:24,928, 3. De Angelis (San Marino/Aprilia) 1:25,003, 4. Barbera (Šp./Aprilia) 1:25,110, 5. Kallio (Fin./KTM) 1:25,112, 6. Dovizioso (It./Honda) 1:25,151, ...18. Abraham ČR/Aprilia 1:26,957.