Salač bude i příští rok závodit mezi elitou, zůstane v týmu Gresini

Sport ČTK Sport, ČTK
15. 9. 2022 15:16
Motocyklový jezdec Filip Salač bude i v příští sezoně startovat v mistrovství světa ve třídě Moto2 za tým Gresini Racing.
Filip Salač na motocyklu Moto2 týmu Gresini Racing při VC San Marina 2022
Filip Salač na motocyklu Moto2 týmu Gresini Racing při VC San Marina 2022 | Foto: Gresini Racing

Dvacetiletý závodník přestoupil do italské stáje před letošní sezonou ze slabší kategorie Moto3 a v dosavadních čtrnácti Velkých cenách získal 21 bodů.

"Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Gresini Racing v roce 2023. Letos jsme odvedli skvělou práci a vytvořili si dobrý vztah. Jsme profesionálové a navzájem se plně respektujeme," uvedl Salač na týmovém webu.

Český pilot doufá, že v příštím roce dosáhne dobrých výsledků. "Budeme spolu druhý rok a cílem bude pohybovat se vepředu," podotkl jediný český zástupce v MS, jenž letošním maximem je deváté místo ze Silverstone.

Salač startuje pravidelně ve světovém šampionátu od roku 2019, loni byl ve třídě Moto3 celkově šestnáctý. Dosavadním kariérním maximem rodáka z Mladé Boleslavi je loňské druhé místo z Le Mans.

Novým týmovým kolegou Salače bude v příštím roce Španěl Jeremy Alcoba. Juniorský mistr světa z roku 2019 v letech 2020 a 2021 hájil barvy stáje Gresini ve třídě Moto3.

 

Právě se děje

Další zprávy