Talent Salač pojede v Moto3 i příští rok, bude pokračovat v týmu VNE Snipers

rav rav
14. 7. 2020 8:31
Motocyklový závodník Filip Salač má v kategorii Moto3 místo jisté i pro rok 2021. Před restartem letošní sezony prodloužil smlouvu u týmu VNE Snipers.
Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Kataru Moto3 2020
Filip Salač na motocyklu Honda stáje VNE Snipers Team při GP Kataru Moto3 2020 | Foto: MotoGP.com

Salač přešel do italské stáje před letošní sezonou z německého týmu PrüstelGP, v němž ve světovém šampionátu debutoval. Tým VNE Snipers teď po jednání s Autoklubem České republiky v čele s prezidentem Janem Šťovíčkem uplatnil opci dojednanou už při podpisu původního kontraktu v loňském srpnu.

"Tým je s Filipem doposud mimořádně spokojený, počítá se s tím, že letos zajede pódiová umístění. Je vnímán jako obrovský talent, s prodloužením smlouvy jsou na příští rok spojeny ambice bojovat o nejvyšší místa v celkovém pořadí Moto3. Zároveň se podařilo už od letoška vyjednat oproti původní dohodě o třetinu výhodnější finanční podmínky a uzavřít další opci na ročník 2022," uvedl Šťovíček.

"Jsem potěšen možností jezdit za tým VNE Snipers další sezonu. Již první závod letošního roku ještě před přerušením kvůli koronaviru ukázal, že společně máme slušnou rychlost a věřím v postupný progres, který nás dovede až na stupně vítězů. To je také mým cílem," dodal Salač, který ve světovém šampionátu zůstává jediným českým zástupcem.

V  prvním podniku letošního ročníku obsadil  v Kataru osmé místo. Mistrovství světa silničních motocyklů pokračuje po koronavirové přestávce v neděli ve španělském Jerezu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Při útoku v Nigeru zemřelo osm lidí, z toho šest Francouzů

Při útoku neznámých ozbrojenců v Nigeru zahynulo osm lidí, z toho šest francouzských humanitárních pracovníků, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní činitele. Podle guvernéra regionu Tillabéri se útok odehrál asi 65 kilometrů od nigerské metropole Niamey - v oblasti, která je domovem posledních stád žiraf v západní Africe. Motiv útoku je zatím neznámý.

"Zemřelo osm lidí: dva občané Nigeru - turistický průvodce a řidič - a šest Francouzů," uvedl guvernér Tidjani Ibrahim Katiella. Útočníci přijeli na motorkách do žirafí rezervace v oblasti Kouré. Celý incident nyní vyšetřuje policie a další podrobnosti zveřejní později, dodal guvernér.

Francouzská vláda varovala své občany před cestami do mnoha částí Nigeru, kde operují radikálové z několika ozbrojených skupin, například z uskupení Boko Haram či ozbrojenci napojení na Islámský stát. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy