Čtyři rampy jako zkouška odvahy. Z vysočanské haly je divoká gladiátorská arena

Porpvé v historii FMX Gladiator Games byly v O2 areně postaveny hned čtyři rampy. Něco takového je v hale obdobných rozměrů světový unikát.
Pro fanoušky v hledišti to bude v sobotu večer znamenat ještě větší dávku vzrušení. Ovšem u jezdců se dostaví množství adrenalinu na hranici udržení zdravého rozumu. Vždyť musí počítat nejen s vlastními triky, ale i s tím, že se ve vzduchu musí bezpečně minout s dalšími souběžně skákajícími jezdci.
Proto ani takový mistr skoků ve vzduchu jako Libor Podmol nenechal v pátek nic náhodě. Celou konstrukci pečlivě si prohlédl, aby ji měl "v oku". Odrazová rampa...
... je stejně důležitá jako dopadová plocha.
Nikde není prostor na chybu, všechno se musí pečlivě proměřit. I několik centimetrů mimo může v konečném důsledku znamenat nebezpečný pád.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
18. 11. 2016 20:44
Podívejte se, jak se pražská O2 arena proměnila v arénu pro freestyle motokrosaře, které už v sobotu večer čeká 16. ročník mezi fanoušky tolik populárních FMX Gladiator Games.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy