Čtyři rampy jako zkouška odvahy. Z vysočanské haly je divoká gladiátorská arena

Porpvé v historii FMX Gladiator Games byly v O2 areně postaveny hned čtyři rampy. Něco takového je v hale obdobných rozměrů světový unikát.
Pro fanoušky v hledišti to bude v sobotu večer znamenat ještě větší dávku vzrušení. Ovšem u jezdců se dostaví množství adrenalinu na hranici udržení zdravého rozumu. Vždyť musí počítat nejen s vlastními triky, ale i s tím, že se ve vzduchu musí bezpečně minout s dalšími souběžně skákajícími jezdci.
Proto ani takový mistr skoků ve vzduchu jako Libor Podmol nenechal v pátek nic náhodě. Celou konstrukci pečlivě si prohlédl, aby ji měl "v oku". Odrazová rampa...
... je stejně důležitá jako dopadová plocha.
Nikde není prostor na chybu, všechno se musí pečlivě proměřit. I několik centimetrů mimo může v konečném důsledku znamenat nebezpečný pád.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
18. 11. 2016 20:44
Podívejte se, jak se pražská O2 arena proměnila v arénu pro freestyle motokrosaře, které už v sobotu večer čeká 16. ročník mezi fanoušky tolik populárních FMX Gladiator Games.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 42 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy