Tak trénují motokrosoví gladiátoři: Vysoko a hlavou dolů

Areál Kačák za humny Benešova byl včera cílem cesty řady českých freestylových motokrosařů , kteří zde ladili formu na pokračování jejich téměř nekonečné sezony.
V areálu Kačák se co by motorkou dohodil od cedule oznamující konec Benešova sešly české hvězdy motorkového skákání. Nechyběl jeden z průkopníků tohoto sportu Martin Koreň...
... ani světový šampion a vítěz X-Games Libor Podmol.
Chvílemi bylo ve vzduchu plno jako nad Ruzyní v době největší špičky.
Koreň a Podmol využili tréninku také k ladění formy na jeden z domácích vrcholů sezony, tradiční listopadové FMX Gladiator Games v O2 Areně.
Foto: Radek Vičík
Radek Vičík Radek Vičík
14. 9. 2016 13:45
Čeští freestyloví motocyklisté využili nejspíš poslední skutečně letí dny k tréninku svých nebezpečných triků v areálu Kačák u Benešova. Daník Aktuálně.cz byl při tom.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy