Od Supermana po let vzduchem hlavou dolů. To jsou triky odvážných freestyle motokrosařů

Freestyle motokros je relativně mladou motoristickou disciplínou, která si ale i v Česku rychle získala mnohou fanoušků.
SUPERMAN – Veřejnosti asi nejznámější trik, při němž se jezdec drží jen za sedlo a plápolá ve vzduchu za motorkou.
ROCK SOLID – Trik, který je prováděn stejně jako předchozí kousek, ovšem hned poté se jezdec zcela pustí motorky a roztáhne ruce. Tento trik můžeme vidět také hlavou dolů, když ho v backflipové kombinaci předvádí Taka Higashino.
WHIP – Jeden z nejstarších triků vůbec. Často je k vidění i v klasickém motokrosu, kdy jezdec ve vzduchu položí motorku na bok. Mezi nejlepší české „whipaře“ patří Petr Kuchař.
VOLT – Patří mezi nejtechničtější triky. Jezdec se při něm vertikálně otočí o 360 stupňů vedle sedadla motorky. Tento trik si poslední dobou dost oblíbili například Tom Pages nebo David Rinaldo. Z českých jezdců si na něj troufá zatím jen Libor Podmol.
Foto: Zlata Vostrá
Sport Sport
16. 11. 2016 6:04
Seznamte se v naší galerii s triky, které předvádějí odvážní muži na létajících motorkách. Nejbližší svátek freestyle motokrosu je naplánován už na tuto sobotu do pražské O2 areny.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy