Vodní král Lacko v Le Mans vyhrál první nedělní jízdu a je blízko druhé příčky

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 29. 9. 2019 19:44
Adam Lacko v Buggyře vyhrál v neděli v Le Mans první jízdu dne, v té druhé obsadil páté místo. To v konečném součtu znamená, že stáhl náskok průběžně druhého Antonia Albaceteho na pouhé tři body.
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Le  Mans
Adam Lacko v Buggyře v závodě ME tahačů na okruzích v Le Mans | Foto: Buggyra

Pilot roudnické stáje potvrdil, že miluje závodění na vodě. Za deště vyhrál nejen kvalifikaci, ale suverénně stylem start-cíl také první jízdu. Druhý za ním dojel Albacete, čímž český pilot ukrojil z jeho náskoku pět bodů. Zároveň v pondělí po obědě získal pro Buggyru další jubileum.

"Jsem nadšený. Celý závod se mi podařilo odjet naprosto bez chyb a každé kolo jsem zajížděl dobré časy. Z pohledu diváka to mohl být asi nudný závod, ale musel jsem se soustředit opravdu po celou dobu, abych nikde nezaváhal a nedal ostatním šanci mě dostihnout. Tímto vítězstvím se mi s VK50 podařilo pro Buggyru získat další jubileum, a to dvoustý pohár za první místo v jednotlivcích od roku 2001, z čehož mám samozřejmě velkou radost," uvedl Lacko.

V jízdě číslo dvě s obráceným pořadím na startu sice Lacko původně skončil šestý, ale nakonec byl klasifikován na páté pozici. Albacete totiž dostal po projetí cílem trest za zkrácení dráhy a ten jej posunul za pilota Buggyry. Španěl před posledním závodním víkendem na domácí půdě v Jaramě k dobru jen tři body.

"Sice se o mé konečné pozici rozhodlo až u stolu, ale i body za páté místo jsou důležité. Antonio (Albacete) si tam zkrátil trať a získal tím tak významnou výhodu. Podařilo se mi zde na něho stáhnout ztrátu na pouhé tři body, takže jsem Antonia dostal před domácím závodem pod tlak. Bude to boj do posledního metru. Jsem odhodlaný do toho dát ve Španělsku vše, snad to vyjde," věří Lacko.

Ve Španělsku se první říjnový víkend po oba dny znovu pojedou dva závody, celkem bude k mání posledních 60 bodů. Lacko má ale už nyní téměř jistou třetí pozici, protože za ním Steffi Halmová zaostává o 51 bodů.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Le Mans (Francie):

Třetí jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 26:54,334, 2. Albacete (Šp./MAN) -5,526, 3. Hahn (Něm./Iveco) -23,949.

Čtvrtá jízda: 1. Lenz (Něm./MAN) 23:30,390, 2. Hahn -10,153, 3. Halmová (Něm./Iveco) -12,767, …5. Lacko -16,297.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 318, 2. Albacete 225, 3. Lacko 222.

FIA ETRC 2019 - 07 LE MANS | Video: BUGGYRA brand
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 3 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy