Český tým hlásí slavné jméno, bude za něj jezdit Piquet. Tandem vytvoří s navrátilcem

Radek Vičík Radek Vičík
18. 12. 2019 14:52
Český tým Charouz Racing System má po testech v Abú Dhabí jasno o jezdeckém složení v příští sezoně formule 2. Do týmu se po roce vrací Švýcar Louis Delétraz, doplní ho nováček Pedro Piquet. 21letý Brazilec je synem trojnásobného mistra světa F1 Nelsona Piqueta.

Také o rok starší Delétraz má otce se zkušenostmi v F1, ale Jean-Denis odjel pouhé tři Grand Prix. O poznání úspěšnější byl ve světě vytrvalostních vozů. Devětkrát startoval ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, v níž v letech 2001 a 2002 vyhrál svoji prototypovou třídu LMP675.

Zatímco Piquet letos závodil ve formuli 3, kde byl celkově pátý, Delétraz  bojoval ve voze týmu Carlin v F2. Se dvěma umístěními na stupních vítězů mu patřila konečná osmá pozice.

Oba piloti si vozy týmu Charouz Racing System vyzkoušeli v posezonních testech v Abú Dhabí. Především Delétraz v nich exceloval, dva ze tří dnů celkově ovládl. Jeho brazilský kolega se při premiéře v kokpitu F2 držel pravidelně v top 10.

"Jsme rádi, že můžeme Louise přivítat zpět. Samozřejmě mě těší i fakt, že se povedlo přivést Pedra, který na nás udělal dojem pokrokem v letošní sezoně F3. Testy ukázaly, že Louis bude schopen vyhrávat závody a Pedro se zvládne velmi rychle učit a udělat další významný krok ve své kariéře," uvedl šéf týmu Antonín Charouz.

Zatímco zraněný Američan Juan Manuel Correa a jeho ruský nástupce Matevos Isaakjan v Abú Dhabí chyběli, další letošní Charouzův pilot Callum Illot se objevil v barvách UNI-Virtuosi. S ním si také Brit nakonec plácl pro rok 2020.

 

Právě se děje

Další zprávy