Pilot české stáje F2 přežil bouračku. Teď ho čeká zákrok po vzoru seriálu Nemocnice

Radek Vičík Radek Vičík
14. 10. 2019 19:48
Americký pilot Juan Manuel Correa měl štěstí v neštěstí. Z děsivé havárie, při níž ve Spa-Francorchamps při závodě formule 2 zahynul Anthoine Hubert, vyvázl živý. Stále ale neví, zda se ještě někdy postaví na nohy.
Juan Manuel Correa, pilot týmu F2 Sauber Junior Team by Charouz
Juan Manuel Correa, pilot týmu F2 Sauber Junior Team by Charouz | Foto: Sauber Junior Team by Charouz

Jezdec české stáje Sauber Junior Team by Charouz absolvoval po srpnové bouračce řadu operací a jeho přežití bylo dlouho na vážkách. Když už lékaři mohli konečně s jistotou konstatovat, že bude žít, přišly další komplikace. Dvacetiletému pilotovi dokonce hrozila amputace nohou.

Američan s ekvádorskými kořeny se rozhodl bojovat. Souhlasil s riskantní a náročnou operací, která byla první v dlouhé řadě dalších, jež nyní musí následovat. A vyhlídky jsou stále nejisté.

"Za Juanem jsem se byl v Londýně podívat a je na tom mnohem lépe. Fyzicky i psychicky. Dokonce se postavil na pět sekund na levou nohu. Ovšem neznamená to, že může slavit, to ani zdaleka ne," uvedl manažer týmu F2 Bob Vavřík

Všichni v týmu, Correovi blízcí i soupeři na trati věří, že na konci náročných zákroků bude happy end a držitel dvou letošních míst ze závodů F2 bude znovu chodit.

Předtím ale bude muset po vzoru hokejisty Přemysla Rezka ze seriálu Nemocnice na kraji města podstoupit prodloužení nohy. "Jednu končetinu má nyní kratší, protože kosti se musely odstranit. Lékaři mu ji tedy budou natahovat, aby měla původní délku," dodal Vavřík.

 

Právě se děje

Další zprávy