Charouz láká dalšího z nástupců slavných Brazilců. Jedná se synem Nelsona Piqueta

rav rav
15. 10. 2019 20:17
Antonín Charouz má v hledáčku dalšího příbuzného mistra světa formule 1. Po Pietru Fittipaldim teď jedná s Pedrem Piquetem.
Pedro Piquet
Pedro Piquet | Foto: Sauber Junior Team by Charouz

21letý nejmladší syn trojnásobného šampiona F1 Nelsona Piqueta se ubytoval v srdci Prahy v hotelu Ambassador Zlatá Husa. Ale nepřiletěl do Česka jen proto, aby obdivoval krásy hlavního města.

Podle informací deníku Aktuálně.cz je cílem jeho pobytu dohoda s týmem formule 2 Sauber Junior Team by Charouz. "Věříme, že Pedro jednou bude velkým závodníkem, stejně jako jeho otec. Určitě bychom proto byli rádi, kdyby za nás startoval. Ale zatím to jsou jen spekulace," naznačil šéf stáje Antonín Charouz.

Pedro Piquet vyhrál v roce 2014 brazilský šampionát formule 3. Ve stejné kategorii pak působil i v Evropě. Loni a letos startoval v seriálu GP3, respektive jeho nástupci v rámci závodních víkendů formule 1 - FIA Formula 3 Championship. V něm byl v této sezoně v monopostu stáje Trident pátý.

Pietro Fittipaldi slaví titul šampiona Světové série formule V8 3.5 v roce 2018.
Pietro Fittipaldi slaví titul šampiona Světové série formule V8 3.5 v roce 2018. | Foto: Charouz Racing System

Charouz má už výborné zkušenosti s jiným mladým Brazilcem s rodinnými kořeny v F1. Předloni vyhrál v dnes už neexistující Světové sérii formule V8 3.5 Pietro Fittipaldi. To bylo v barvách jeho stáje závodící pod hlavičkou Lotusu.

Současný testovač stáje F1 Haas a pilot seriálu cestovních vozů DTM je vnukem Emersona Fittipaldiho - mistra světa formule 1 z let 1972 a 1974 a dobrého Charouzova kamaráda.

 

Právě se děje

Další zprávy