Smuteční slavnost v F1: tryzna za zesnulou naději i první vítězství s trpkou příchutí

Pierre Gasly s Anthoine Hubertem začal svoji závodnickou kariéru, pilot Toro Rossa tak svého kamaráda uctil ve Spa –Francorchamps vzpomínkovým nápisem na helmě.
Hubert se v závodě F2 stal obětí jedné z nejslavnějších zatáček světa, Eau Rouge.
Charles Leclerc, který s Anthoinem absolvoval svůj vůbec první závod, věnoval příteli symbolicky trofej za premiérové vítězství v Grand Prix formule 1.
Nejlepší trio si z piety na stupních vítězů jen symbolicky přiťuklo šampaňským, žádná sprcha se tentokrát nekonala.
Vzpomínka na zesnulého pilota F2 Anthoinea Huberta se objevila na všech monopostech. Toto logo bylo možné najít na stroji stáje SportPesa Racing Point F1 Team.
Foto: Reuters
rav rav
2. 9. 2019 7:16
Prohlédněte si fotografie z nedělní Velké ceny Belgie formule 1, která se jela ve stínu tragické havárie pilota F2 Anthoinea Huberta.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Další zprávy