Kornfeil zajel v tréninku na GP Malajsie patnáctý čas

11. 10. 2013 10:00
Jakub Kornfeil.
Jakub Kornfeil. | Foto: MPAfoto.com

Sepang - Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v trénincích na Velkou cenu Malajsie v třídě Moto3 patnáctý čas. Lukáš Pešek byl v nejsilnější MotoGP předposlední.

Kornfeil byl stejně jako drtivá většina jeho soupeřů rychlejší v prvním tréninku, jenž se jel před odpoledním deštěm na suché trati. V Sepangu byl dnes nejrychlejší Španěl Maverick Viňales na KTM, za nímž český závodník zaostal o půldruhé sekundy.

Pešek v obou trénincích MotoGP bojoval o předposlední místo s Damianem Cudlinem, celkově Australana porazil o 98 tisícin a skončil třiadvacátý.

Suverénně nejlepší čas zajel na osychající trati Španěl Dani Pedrosa, jenž za sebou nechal lídra šampionátu a týmového kolegu z Hondy Marca Márqueze o 533 tisícin. Pešek byl pomalejší o šest a půl sekundy.

Ještě před začátkem tréninků oznámili malajští organizátoři, že se s promotérem šampionátu Dorna dohodli na prodloužení kontraktu do roku 2016. Loni byla Grand Prix v Sepangu vyhlášena nejlepší Velkou cenou sezony.

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.