FOTO Život po formuli 1? Le Mans, Japonsko i DJ

S koncem závodění ve formuli 1 kariéra jezdců obvykle nekončí. Kam se poděly piloti F1 z poslední let se dozvíte v naší galerii.
Vytrvalostní závody jsou vůbec místem vysoké koncentrace bývalých jezdců formule 1.  Brazilec Luca di Grassi, který pojede v Audi, byl v roce 2010 pilotem týmu Virgin. Kromě práce pro továrnu v Ingolstadtu je testovacím jezdcem nové elektrické Formule E.
Sébastien Buemi jezdil tři roky za Toro Rosso, ale protože se nijak výrazně neprosadil, byl najednou ve 23 letech "důchodcem". Poslední dva roky je testovačem Red Bullu a kromě toho členek týmu, který má vrátit Toyotu na piedestal v Le Mans.
Sympatický Nick Heidfeld skončil ve formuli 1 v roce 2011 po neúspěšném pokusu nahradit u Lotusu zraněného Roboetra Kubicu. Od té doby také on závodí s prototypy, pilotuje stroj elitní třídy LMP1 v barvách stáje Rebellion Racing.
Belgický jezdec Jerome d'Ambrosio má na svém kontě rovných 20 Grand Prix, naposledy se svezl předloni v Lotusu. Se stejným týmem teď spolupracuje jako testovač a závodní instinkty si tříbí v novém "gétéčku" Bentley Continental GT3.
Foto: Porsche Presse
Radek Vičík Radek Vičík
16. 4. 2014 6:00
S koncem závodění ve formuli 1 kariéra jezdců obvykle nekončí. Kam se poděly piloti F1 z poslední let se dozvíte v naší galerii.

Praha - O víkendu začíná v britském Silverstone další ročním MS ve vytrvlaostních závodech (WEC), v němž se do světa sportovních prototypů po dlouhý letech vrací expilot formule 1 Mark Webber. Kde našli uplatnění další závodníci, kteří se světem Grand Prix byť jen mihli od roku 2010?

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy