FOTO Ogier v Portugalské rallye pádí za obhajobou

Podívejte se obrazem na první dny Portugalské ralllye
Portugalská rallye
Portugalská rallye
Portugalská rallye
Portugalská rallye
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák ČTK Radek Pecák, ČTK
5. 4. 2014 23:16
Podívejte se obrazem na Portugalskou ralllye.

Faro - Po druhé etapě Portugalské rallye je mistr světa Sébastien Ogier z Francie na nejlepší cestě obhájit prvenství a vybojovat na tamních šotolinových cestách čtvrté vítězství.

Před nedělními třemi rychlostními zkouškami vede tovární pilot Volkswagenu s náskokem 38 sekund na Mikka Hirvonena z Finska ve fordu. Martin Prokop za volantem fiesty je po třinácti erzetách osmý s mankem téměř sedm a půl minuty.

Ogier ve druhé etapě ovládl pět ze šesti testů. Bilanci mu pokazil jen týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska, který se do soutěže vrátil s penalizací po páteční havárii a pokračuje bez nadějí na dobrý výsledek. Ve druhé zkoušce dne a zároveň nejdelším testu víkendu se Ogier vrátil do vedení, o které jej na závěr pátečního programu připravili Hirvonen a Ott Tänak. Estonský pilot Fordu pak v další erzetě havaroval a etapu nedokončil.

Z třetího místa půjde do finálového dne vítěz soutěže z roku 2012 Mads Östberg z Norska, který v citroënu ztrácí na Ogiera téměř minutu a půl. O dalších dvacet sekund pomalejší je zatím Španěl Dani Sordo v hyundaii.

 

Právě se děje

Další zprávy