Mladý Američan se v závodě IndyCar proletěl vzduchem

rav rav
18. 7. 2020 11:35
Americký mladík Colton Herta se v pátečním závodě Iowa Indycar 250 se svojí formulí neplánovaně ocitl ve vzduchu.
Colton Herta (88) se ocitl ve vzduchu po kolizi s vozem Rinuse VeeKaye v závodě Iowa Indycar 250 | Video: Youtube.com

První z dvojice večerních podniků zámořské série na oválu Iowa Speedway přinesl celou řadu soubojů, ale také jednu divokou bouračku.

Při nájezdu na restart závodu po havárii veterána Willa Powera nedokázal ve 156. kole z celkových 250 dvacetiletý Herta zpomalit a po střetu s nováčkem Rinusem VeeKayem byl doslova katapultován do vzduchu.

Oba piloti vyvázli z bouračky bez zranění. 19letému Nizozemci VeeKayovi hodně pomohla novinka na monopostech IndyCar chránící hlavu - štít nazvaný  aeroscreen,

Pro první letošní vítězství si dojel šampion z roku 2016 Simon Pagenaud. Francouz měl velké štěstí, protože ke kolizi obou mladíků došlo těsně za ním. Druhý v cíli skončil lídr seriálu Scott Dixon z Nového Zélandu. Seriál IndyCar v Iowě pokračuje druhým závodem v noci ze soboty na neděli.

Piloti IndyCar poprvé otestovali ochranný štít | Video: INDYCAR
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy