Porážela muže. Peníze na závodění ale její příbuzní "odkláněli" ze zdravotních účtů

rav rav
28. 6. 2020 18:01
Ana Beatrizová byla svého času senzací zámořských formulových závodů. Teď ale členové rodiny 35leté Brazilky doma čelí podezření z velké defraudace. Peníze získané nelegálně ze státních zdrojů měly být použity i na její závodění.
Ana Beatrizová v roce 2013.
Ana Beatrizová v roce 2013. | Foto: IncyCar Media

V roce 2008 Beatrizová dokázala jako první žena vyhrát podnik seriálu Indy Lights, který je posledním na žebříčku vedoucím do prestižního zámořského seriálu IndyCar.

Talentovaná Brazilka nenašla přemožitele na oválu Nashville Superspeedway, o rok později úspěch zopakovala na trati Iowa Speedway. Tam před ní ještě žádná žena nikdy nevyhrála. Beatrizová má na svém kontě i čtyři starty v Indy 500, do top 10 se nikdy nedostala.

V roce 2014 se pilotka, známá také pod jménem Bia Figueiredová, definitivně vrátila domů a až do loňského roku bojovala v populárním brazilském šampionátu cestovních vozů Stock Car Brasil. Právě s její účastí na závodech před domácími fanoušky souvisí nynější problémy se zákonem.

V Rio de Janeiru byli tento týden zatčeni manžel Beatrizové Fábio Souza a tchán Juracy Batista. Úřad státního návladního oba dva viní ze zpronevěry devíti milionů realů (více než 39 milionů korun) z účtů Zdravotního úřadu státu Rio de Janeiro. Část peněz, které byly převedeny na účty soukromých firem ve vlastnictví rodiny Figueiredo, měla být použita i na závodění Beatrizové ve Stock Car Brasil.

Mozkem celého podvodu měli být oba muži. Státní návladní se domnívá, že za zpronevěřené peníze se konala i svatba pilotky se Souzou v roce 2016. Sama závodnice není obviněna, protože podezřelé transakce prováděly firmy vlastněné pouze jejím manželem.

Beatrizová, která je nyní těhotná, trvá na své nevině a ve čtvrtek smazala své profily na sociálních sítích. "Nevěděla jsem nic o detailech těchto transakcí, rodinný byznys šel mimo mě. Teď se zaměřuji na své zdraví a zdraví našeho budoucího potomka," řekla listu Jornal Nacional.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy