Video: Hazard se životy na Hungaroringu. Do stojící formule narazily další, Čech letěl vzduchem

Radek Vičík Radek Vičík
30. 4. 2018 20:30
Středoevropský šampionát na okruzích FIA CEZ začal na Hungaroringu velkým selháním maďarských pořadatelů. V závodě formulí šlo o život.
Pohled z vozu Tomáše Chabra ve chvíli, kdy se vznesl do vzduchu.
Pohled z vozu Tomáše Chabra ve chvíli, kdy se vznesl do vzduchu. | Foto: Chabr Motorsport via Facebook

Hungaroring - První díl středoevropského šampionátu v závodech na okruzích FIA CEZ hostil o víkendu maďarský Hungaroring. A i když mají maďarští pořadatelé zkušenosti i s formulí 1 a závody se jely v rámci seriálu cestovních vozů WTCR, který od letoška nahradil mistrovství světa, nevyvarovali se chyby hodné "okresního přeboru".

V sobotním společném závodě formulí, v němž se setkávají piloti F3, F4 i třeba Formule Renault, totiž došlo na startovní rovince k divoké havárii.

Ovšem karambol se nekonal při startu, ale až při průjezdu do druhého kola. Z nepochopitelných příčin organizátoři neodtlačili ze startovního roštu vůz, který na něm zůstal stát. Kolem osamělého monopostu začaly kličkovat vozy v plné rychlosti a nakonec došlo k neodvratnému.

Náhlé manévry vedly k tomu, že do sebe formule v plné rychlosti narazily. Nejhůře dopadl český pilot Tomáš Chabr, jehož vůz byl katapultován do vzduchu a závod pro něj předčasně skončil. Jen zázrakem skončila hromadná kolize bez zranění.

"Po prvním kole jsem vlítnul do aut, která se vyhýbala stojící formuli. Děkuji pánu bohu, že jsem celý a karbonový monokok mne ochránil, ale předek mého Renaultu je nadranc," komentoval kritickou situaci Chabr.

Ten se sice na trať vrátil alespoň v neděli, ale druhý podnik dokončil 22. se ztrátou na vítěze obou jízd na Hungaroringu, Alessandra Bracalenteho z Itálie.

 

Právě se děje

Další zprávy