Grid girls neskončily. Najdete je u české Buggyry, japonských sporťáků a samozřejmě rychlých motorek

Půvabné slečny neodmyslitelně patří i k silným tahačům z dílen roudnické Buggyry.
Ve světě rychlých motorek mají dívky na startovním roštu za jeden z hlavních úkolů držet nad jezdcem deštník. Ať už jako ochranu před kapkami deště nebo častěji v roli slunečníku.
V Japonsku je to úplně jiná liga a svým způsobem i obchodní disciplína.
Hostesky se někdy stanou "obětí" spršky šampaňského. Úřadující mistr Evropy Adam Lacko k tomu využil křtění nové Buggyry.
Mohutné tahače z Roudnice mají za úkol navázat na loňskou veleúspěšnou sezonu, kdy tým vyhrál hodnocení jednotlivců i Pohár konstruktérů.
Foto: Denisa Gudeljová via Facebook
Sport Sport
21. 4. 2018 15:06
Zatímco formule 1 zavrhla tradici Grid girls, celá řada jiných automobilových i motocyklových šampionátů si krásné dívky na startu a v boxech vzít nenechala.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy