Mávlo lízátko, po průjezdu Mickey Mousem plechovka vjela do kačírku. Naučte se řeč Vettela a Rossiho

Radek Vičík Radek Vičík
25. 4. 2018 12:15
Jako v dalších sportovních oblastech je i motoristický slang specifický. Pronikněte s námi do tajů mluvy šampionů rychlých kol.

Today marks 33 days until The Greatest Spectacle in Racing! That's one day left for each car on the grid at the start of the #Indy500. 🏎🏁 Which driver are you excited to see take the track this May? ⬇️ #ThisIsMay | #INDYCAR

Zveřejnil(a) Indianapolis Motor Speedway dne 24. April 2018

Rošt

Nečekejte žádné grilování. Na roštu stojí auta i motorky před startem. Auta a formule se obvykle řadí po dvou (v Indianapolisu po třech), motorky po třech až čtyřech.

Wellens vybojoval na Vueltě první etapový triumf, dál vede Roglič

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál Belgičan Tim Wellens ze stáje Lotto-Soudal. Čtvrtý dojel obhájce prvenství Primož Roglič (Jumbo-Visma) ze Slovinska a nadále vévodí celkovému pořadí. Jan Hirt (CCC) byl se ztrátou více než čtyř minut jednasedmdesátý, Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quick Step) obsadil 107. místo s mankem téměř 13 minut.

Po páteční rovině přišla na řadu již čtvrtá kopcovitá etapa v programu náročného úvodního týdne. Po takřka 185 kilometrech na trase Huesca - Sabiňánigo se rozhodovalo mezi trojicí závodníků, která se zformovala přibližně 70 kilometrů před cílem a dotáhla svůj únik až k obsazení pódia.

V závěru měl při dojezdu v těžkém stoupání do cíle nejvíc sil devětadvacetiletý Wellens. Udolal Francouze Guillaumea Martina (Cofidis) a dočkal se etapového vavřínu při prvním startu na Vueltě. Na Grand Tours slavil dvakrát také na Giru d'Italia. Třetí byl Nizozemec Thyman Arensman (Sunweb), který ale z boje o etapový primát odpadl již několik desítek metrů před cílem.