Vítězství samurajů i zakázaná podpora pro Jackieho Chana. To bylo letošní Le Mans

Vítězství samurajů i zakázaná podpora pro Jackieho Chana. To bylo letošní Le Mans
Největším kouzlem i nebezpečím Le Mans je závodění v noci.
O vzpomínaný triumf se v roce 1970 postarali v dnes již legendárním Porsche 917 Hans Herrmann z Rakouska a britský jezdec Richard Attwood.
I když je čtyřiadvacetihodinovka okruhový závod, a ne žádná rallye, v cíli jsou vozy pořádně zašpiněné.
24 hodin Le Mans 2020: mechanici Toyoty
Foto: FIA WEC
rav Toyota Gazoo Racing, FIA WEC, Porsche Presse, Renault Sport, rav
21. 9. 2020 16:50
Prohlédněte si fotografie z vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans, jehož účastníci odjeli o víkendu za netradičních podmínek už 88. ročník.
 

Právě se děje

před 22 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

U Olšan u Prostějova se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. Pilot na místě zemřel, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek. O tom, že by byl v letadle ještě někdo jiný, nemluvil.

Okolnosti havárie se vyšetřují. Nehoda se stala před 10:30. Na místě zasahují také hasiči, potvrdila jejich mluvčí Lucie Balážová.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Do Česka může přijet pomoci s pandemií až 300 zdravotníků z USA a EU

Do Česka bude moci přijet na pomoc s epidemií nového koronaviru až 300 vojenských zdravotníků z členských států Severoatlantické aliance a Evropské unie. Možnost jejich až 90denního pobytu ve čtvrtek schválil Senát hlasy 47 ze 48 přítomných členů. Případné působení zahraničních vojáků v České republice podléhá podle ústavních pravidel souhlasu obou parlamentních komor. Dolní komora návrh schválila v úterý.

"V současné době nelze zcela konkrétně specifikovat podobu této pomoci, jelikož se bude odvíjet od možností a nabídky spojeneckých zemí a aktuální potřeby ČR," stojí ve vládních podkladech pro zákonodárce.

Působení armádních lékařů a zdravotníků zatím nabídly po české žádosti Spojené státy. Skupiny Národních gard Texasu a Nebrasky mají mít celkem 28 členů. "Předpokládá se, že by se jednalo celkem o čtyři týmy po zhruba sedmi členech, které by vedl lékař. Americké týmy již mají zkušenost se zvládáním pandemie z USA a měly by vlastní vybavení," uvedla vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy