Vřeštící klaksony i nové brzdy. Lacko na mosteckém okruhu krotí divokého bulteriéra

I když na první pohled vypadá nová Buggyra stejně, pod plasty se skrývá zcela nový "vnitřek".
Předloňský šampion vyhlíží do nového ročníku mistrovství Evropy tahačů na okruzích s nadějí, i když první krůčky s novým strojem nejsou snadné.
"Jezdíme po okruhu, rychle a dokola," nepřišel 34letý pilot o svůj příslovečný humor. Pak ale s vážnější tváří dodal: "Je to rozjezd sezony, musíme si na sebe s autem zvyknout."
Je na co, protože vůz označený zkratkou "VK 50" je něco úplně jiného, než dosavadní "Fat Fox".
Mimochodem, písmena VK iniciály legendárního konstruktéra Václava Krále, který právě před padesáti lety představil první vůz tehdy ještě pod názvem Baghira. Značku později koupil majitel roudnického týmu Martin Koloc a upravil ji do současné podoby Buggyra.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
17. 4. 2019 13:30
Podívejte se na fotografie z testů týmu Bugygra, který na mosteckém autodromu připravuje vozy před novou sezonou ME tahačů na okruzích. Je to zároveň první "vyjížďka" nového speciálu VK 50, s nímž bude Adam Lacko bojovat o svůj druhý titul kontinentálního šampiona.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy