Vřeštící klaksony i nové brzdy. Lacko na mosteckém okruhu krotí divokého bulteriéra

I když na první pohled vypadá nová Buggyra stejně, pod plasty se skrývá zcela nový "vnitřek".
Předloňský šampion vyhlíží do nového ročníku mistrovství Evropy tahačů na okruzích s nadějí, i když první krůčky s novým strojem nejsou snadné.
"Jezdíme po okruhu, rychle a dokola," nepřišel 34letý pilot o svůj příslovečný humor. Pak ale s vážnější tváří dodal: "Je to rozjezd sezony, musíme si na sebe s autem zvyknout."
Je na co, protože vůz označený zkratkou "VK 50" je něco úplně jiného, než dosavadní "Fat Fox".
Mimochodem, písmena VK iniciály legendárního konstruktéra Václava Krále, který právě před padesáti lety představil první vůz tehdy ještě pod názvem Baghira. Značku později koupil majitel roudnického týmu Martin Koloc a upravil ji do současné podoby Buggyra.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
17. 4. 2019 13:30
Podívejte se na fotografie z testů týmu Bugygra, který na mosteckém autodromu připravuje vozy před novou sezonou ME tahačů na okruzích. Je to zároveň první "vyjížďka" nového speciálu VK 50, s nímž bude Adam Lacko bojovat o svůj druhý titul kontinentálního šampiona.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy