Vřeštící klaksony i nové brzdy. Lacko na mosteckém okruhu krotí divokého bulteriéra

I když na první pohled vypadá nová Buggyra stejně, pod plasty se skrývá zcela nový "vnitřek".
Předloňský šampion vyhlíží do nového ročníku mistrovství Evropy tahačů na okruzích s nadějí, i když první krůčky s novým strojem nejsou snadné.
"Jezdíme po okruhu, rychle a dokola," nepřišel 34letý pilot o svůj příslovečný humor. Pak ale s vážnější tváří dodal: "Je to rozjezd sezony, musíme si na sebe s autem zvyknout."
Je na co, protože vůz označený zkratkou "VK 50" je něco úplně jiného, než dosavadní "Fat Fox".
Mimochodem, písmena VK iniciály legendárního konstruktéra Václava Krále, který právě před padesáti lety představil první vůz tehdy ještě pod názvem Baghira. Značku později koupil majitel roudnického týmu Martin Koloc a upravil ji do současné podoby Buggyra.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
17. 4. 2019 13:30
Podívejte se na fotografie z testů týmu Bugygra, který na mosteckém autodromu připravuje vozy před novou sezonou ME tahačů na okruzích. Je to zároveň první "vyjížďka" nového speciálu VK 50, s nímž bude Adam Lacko bojovat o svůj druhý titul kontinentálního šampiona.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy