Lacko sice čeká na první vítězství v sezoně, z Itálie se i tak vrací jako lídr

Radek Vičík Radek Vičík
26. 5. 2019 16:49
Adam Lacko v Misanu potvrdil, že se mu za zhoršených povětrnostních podmínek daří. Pilot Buggyry získal během zmoklé neděle za druhé a čtvrté místo dalších 22 bodů a drží se v čele průběžného hodnocení mistrovství Evropy tahačů na okruzích.
Adam Lacko v závodě ME tahačů na okruzích v Misanu 2019
Adam Lacko v závodě ME tahačů na okruzích v Misanu 2019 | Foto: Buggyra

Misano (od našeho zvláštního zpravodaje) - Mraky, které se od pátku nad Misanem honily, přinesly druhý den úvodního podniku evropského šampionátu vydatný déšť. Lacko se na mokrém asfaltu kvalifikoval druhý za Norbertem Kissem v Mercedesu a před svým největším soupeřem, obhájcem titulu Jochenem Hahnem s Ivecem.

Tato dvojice také ovládla první závod, který byl kvůli průtrži mračen odstartován po dvou kolech absolvovaných pod žlutými vlajkami. Při ostrém startu Kiss kontroloval situaci a neděl českému šanci zaútočit. Třetí se držel Hahn.

Toto pořadí vydrželo až do konce. Pro Kisse to bylo první vítězství od loňského července, kdy triumfoval na svém téměř domácím Slovakia Ringu. "Jsem spokojený. Další druhé místo a důležité body do průběžného hodnocení. Před startem začalo opět silně pršet a na trati byly místy velké kaluže, nebyl to vůbec jednoduchý závod," hodnotil třetí jízdu Lacko. 

V druhém závodě, kdy si první osmička  otáčí pořadí na startu, se do čela brzy po startu dostal Hahn a vedení si udržel až do konce. Naopak Lacko se dopředu nepropracoval. To ale netrvalo dlouho. Stejně jako v sobotu předvedl závodník Buggyry výbornou stíhací jízdu, která se opět zastavila těsně pod stupni vítězů.

V konečném účtování úvodního víkendu ME to pro 34letého pilota znamená průběžné vedení v seriálu s 44 body, druhý Hahn má o dva méně. O třetí místo se s 34 body dělí Kiss a Španěl Antonio Albacete (MAN).

"První víkend vyšel na jedničku. Byl jsem sice optimistický, ale že budu odjíždět z Misana ve vedení jsem nečekal. Auto fungovalo výborně ve všech podmínkách, a to stále nejsme na jeho hranici. Mám z toho hodně dobrý pocit a těším se na další závody," uvedl lídr seriálu.

Brit Oly Janes za volantem druhé Buggyry pokračoval v bodové sérii, v neděli byl dvakrát desátý a stejná příčka mu  patří i celkově. Mezi týmy je roudnická stáj třetí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy