Lacko sice čeká na první vítězství v sezoně, z Itálie se i tak vrací jako lídr

Radek Vičík Radek Vičík
26. 5. 2019 16:49
Adam Lacko v Misanu potvrdil, že se mu za zhoršených povětrnostních podmínek daří. Pilot Buggyry získal během zmoklé neděle za druhé a čtvrté místo dalších 22 bodů a drží se v čele průběžného hodnocení mistrovství Evropy tahačů na okruzích.
Adam Lacko v závodě ME tahačů na okruzích v Misanu 2019
Adam Lacko v závodě ME tahačů na okruzích v Misanu 2019 | Foto: Buggyra

Misano (od našeho zvláštního zpravodaje) - Mraky, které se od pátku nad Misanem honily, přinesly druhý den úvodního podniku evropského šampionátu vydatný déšť. Lacko se na mokrém asfaltu kvalifikoval druhý za Norbertem Kissem v Mercedesu a před svým největším soupeřem, obhájcem titulu Jochenem Hahnem s Ivecem.

Tato dvojice také ovládla první závod, který byl kvůli průtrži mračen odstartován po dvou kolech absolvovaných pod žlutými vlajkami. Při ostrém startu Kiss kontroloval situaci a neděl českému šanci zaútočit. Třetí se držel Hahn.

Toto pořadí vydrželo až do konce. Pro Kisse to bylo první vítězství od loňského července, kdy triumfoval na svém téměř domácím Slovakia Ringu. "Jsem spokojený. Další druhé místo a důležité body do průběžného hodnocení. Před startem začalo opět silně pršet a na trati byly místy velké kaluže, nebyl to vůbec jednoduchý závod," hodnotil třetí jízdu Lacko. 

V druhém závodě, kdy si první osmička  otáčí pořadí na startu, se do čela brzy po startu dostal Hahn a vedení si udržel až do konce. Naopak Lacko se dopředu nepropracoval. To ale netrvalo dlouho. Stejně jako v sobotu předvedl závodník Buggyry výbornou stíhací jízdu, která se opět zastavila těsně pod stupni vítězů.

V konečném účtování úvodního víkendu ME to pro 34letého pilota znamená průběžné vedení v seriálu s 44 body, druhý Hahn má o dva méně. O třetí místo se s 34 body dělí Kiss a Španěl Antonio Albacete (MAN).

"První víkend vyšel na jedničku. Byl jsem sice optimistický, ale že budu odjíždět z Misana ve vedení jsem nečekal. Auto fungovalo výborně ve všech podmínkách, a to stále nejsme na jeho hranici. Mám z toho hodně dobrý pocit a těším se na další závody," uvedl lídr seriálu.

Brit Oly Janes za volantem druhé Buggyry pokračoval v bodové sérii, v neděli byl dvakrát desátý a stejná příčka mu  patří i celkově. Mezi týmy je roudnická stáj třetí.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Provozovatel Zásilkovny koupil komunitní službu Zavezu

Skupina Packeta, která vlastní logisticko-technologickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky, získala 100procentní podíl v komunitní kurýrní službě Zavezu.cz. Cenu firma nesdělila.

Služba Zavezu.cz funguje od roku 2016 a loni měla tržby 346 milionů korun. Propojuje lidi, kteří někam jedou, s těmi, kteří potřebují něco převézt. Využívají ji desítky tisíc lidí. "Zavezu je etablovaná a úspěšná služba, která má obrovský potenciál. Mezi našimi byznysy existuje řada synergií, které nám pomohou k dalšímu růstu. Jsem moc ráda, že v týmu zůstává zakladatel Zavezu David Pertl, se kterým budeme projekt dále rozvíjet," uvedla spolumajitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hrad prohrál část sporu o majetkové přiznání Mynáře. Musí říct, zda ho kancléř odevzdal

Organizace Právo ve veřejném zájmu částečně uspěla ve sporu s prezidentskou kanceláří, po které se 4,5 roku domáhala informací o majetkovém přiznání kancléře Vratislava Mynáře. Soud pravomocně rozhodl o tom, že kanceláří musí organizaci poskytnout potvrzení o tom, kdy Mynář oznámení za rok 2013 odevzdal. Kancelář to odmítala s tím, že kancléř předal přiznání řediteli kanceláře jako soukromé osobě, nikoliv jako úředníkovi.

Organizace Právo ve veřejném zájmu podala správní žalobu poté, co od prezidentské kanceláře nezískala požadované údaje na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Domáhala se samotného majetkového přiznání a také sdělení, zda a kdy ho Mynář podal. Tuto informaci prezidentská kancelář podle soudu spolku poskytnout měla. Soudy však dříve daly zapravdu Hradu v tom, že prezidentská kancelář neměla povinnost přiznání zveřejňovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy