Rivalové 2017. Tak Hamilton ukradl Vettelovi skvěle rozjetou sezonu

V souboji dvou rivalů o letošní titul se nakonec smál Lewis Hamilton. Sebastian Vettela zradily vlastní chyby i selhání techniky.
Šampionát začal bez úřadujícího šampiona. Nico Rosberg krátce poté, co v boji o titul porazil Hamiltona, ukončil kariéru. Obhájce tak na startovním roštu chyběl poprvé od roku 1994, do něhož nenastoupil tehdy čerstvý čtyřnásobný šampion Alain Prost.
Rosbergovo místo u Mercedesu zaujal Valtteri Bottas. jehož si Stříbrné šípy "vytáhli" z Williamsu. Cenou byla významná sleva na dodávce motorů.
Už úvodní podnik sezony v Austrálii ukázal, že absolutní dominancí, na kterou byl Mercedes zvyklý předchozí tři roky, je asi konec. Do nové sezony vystartovaly monoposty s upravenými technickými parametry a v Melbourne si díky výborné strategii v boxech dojel pro vítězství Sebastian Vettel ve Ferrari.
V Číně si mohl letos poprvé s vítěznou trofejí pohrát Lewis Hamilton. Závodní víkend "zpestřil" dvojí havárií ve dvou dnech na tom samém místě Antonio Giovinazzi, který u Sauberu nahradil zraněného Pascala Wehrelina.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
29. 10. 2017 23:16
Projděte s námi klíčové momenty letošní sezony formule 1, která přinesla Lewisu Hamiltonovi čtvrtý titul mistra světa.
 

Právě se děje

Další zprávy