Miláčci Ameriky, sprcha pro Bolta i obletovaný Clinton. To byly formule v Texasu

Nový americký majitel práv na formuli 1 chtěl na domácí půdě ukázat, jak by si představoval v budoucnosti show cirkusu světa Grand Prix.
Půvabné grid girls byly v příjemném texaském podzimu oblečené do červených šatů. A jak se na zemi patriotů sluší, byla na čestném místě americká vlajka.
Nejrychlejší muž planety Usain Bolt před startem nejen pózoval, ale pak také všech dvacet pilotů zelenou vlajkou vyslal do zaváděcího kola.
Konferenciérem úvodní představovačky jezdců byl legendární "boxerský MC" Michael Buffer slavný svým sloganem  "Let's get ready to rumble!".
Další VIP personou byl bývalý americký prezident Bill Clinton, který předával trofej vítězi Lewisi Hamiltonovi.
Foto: ČTK
Sport Sport
23. 10. 2017 15:01
Prohlédněte si fotografie z Velké ceny USA formule 1, kterou v neděli hostil okruh v texaském Austinu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy