20 nejbizarnějších týmů F1: Svoji stáj měl i pumpař, v kokpitu seděl Belmondo junior

Radek Vičík Radek Vičík
29. 3. 2020 11:00
Seznamte s dvacítkou z těch nejhorších týmů v historii formule 1, jejichž příběhy jsou plné proher a nalézání slepých uliček.

Eifelland (1972)

Bilance v F1
Účast v závodním víkendu GP: 8
Odjeté GP (alespoň 1 vůz na startu):  8
Body: 0

Chronologickou pouť mezi neúspěšnými týmy F1 začneme u německého výrobce karavanů. Ten si usmyslel, že umí postavit i závodní monopost. Eifelland Type 21 vypadá, jako kdyby si vzali proudovou stíhačku, otočili ji břichem vzhůru a zapíchli před kokpitem pilota Rolfa Stommelena periskop z ponorky. Něco takového prostě nemohlo fungovat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy