Hamilton je už přes týden v izolaci, setkal se s nakaženými

21. 3. 2020 12:38
Mistr světa formule 1 Lewis Hamilton je v domácí izolaci. Britský pilot stáje Mercedes uvedl, že byl v kontaktu s lidmi, kteří byli později pozitivně testováni na koronavirus.
Lewis Hamilton.
Lewis Hamilton. | Foto: Reuters

Podle médií šlo o charitativní akci 4. března v Londýně, kterou navštívili také manželka kanadského premiéra Justina Trudeaua nebo herec Idris Elba. Oba jsou mezi nakaženými.

Hamilton na sociálních sítích uvedl, že nemá žádné příznaky. Sám se nicméně izoloval už 13. března. "Hovořil jsem se svým lékařem a dvakrát se ujistil, jestli se mám nechat testovat. Pravda je ale taková, že testů je nedostatek a jiní lidé je potřebují více než já," řekl šestinásobný mistr světa a obhájce titulu.

Letošní šampionát formule 1 se rozběhne nejdříve 7. června v Ázerbájdžánu. Sedm úvodních Velkých cen sezony bylo kvůli pandemii zrušeno.

před 6 hodinami

Villarreal po obratu zdolal Eibar a poprvé v ligové sezoně vyhrál

Fotbalisté Villarrealu v nové sezoně španělské ligy poprvé zvítězili. "Žlutá ponorka" po úvodní nečekané remíze 1:1 s nováčkem Huescou tentokrát doma nezaváhala a Eibar ve druhém kole zdolala 2:1 po obratu.

Už v desáté minutě se poprvé prosadil domácí Gerard Moreno, ale branka španělského reprezentanta neplatila kvůli ofsajdu. Eibar vstoupil lépe do druhého poločasu a v 50. minutě mu zařídil vedení Kike.

Favorizovaný Villarreal však otočil skóre především díky aktivnímu Morenovi, který nejprve vyrovnal a v 71. minutě připravil vítězný gól ofenzivnímu spoluhráči Pacovi Alcácerovi.

Další útočník Iago Aspas zařídil dvěma brankami Celtě Vigo domácí vítězství 2:1 nad Valencií, za kterou skóroval Maxi Gómez. Getafe na svém stadionu zdolalo Pamplonu 1:0, když se v 54. minutě prosadil Jaime Mata.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Villarreal - Eibar 2:1 (63. Moreno, 71. Alcácer - 50. Kike), Getafe - Pamplona 1:0 (54. Mata), Vigo - Valencie 2:1 (13. a 57. Aspas - 46. Gómez).

před 7 hodinami

Draci Brno jsou podvaadvacáté baseballovými šampiony

Draci Brno se po třech letech vrátili na extraligový trůn a získali již 22. domácí titul. Ve čtvrtém finálovém utkání zdolali krále předchozích dvou ročníků Arrows Ostrava 4:1 a v baseballové Czech Series zvítězili 3:1 na zápasy.

Po páteční prohře na domácím hřišti rozhodli Draci čtvrté finále díky nadhazovači Ondřeji Furkovi. Mistr Evropy do 23 let z loňského roku odházel bez bodu sedm směn a zbylé dvě dokončil zkušený Martin Schneider.