Mercedes se jako první vřítí na okruhy, ale ve starých vozech. Ženy mají letos smůlu

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 6. 2020 18:20
Piloti mistrovského Mercedesu začnou už v příštím týdnu jako první s testováním před ohlášeným startem sezony formule 1.
Vozy Mercedes budou jako první kroužit znovu po okruzích
Vozy Mercedes budou jako první kroužit znovu po okruzích | Foto: Reuters

Stáj oznámila, že Lewis Hamilton a Valtteri Bottas absolvují v úterý a ve středu každý jednodenní jízdy v Silverstonu.

Řídit při nich budou dva roky starý monopost, protože pravidla zakazují používat při soukromém testování aktuální nebo loňský vůz. Nelze také zkoušet žádné nové díly a používat současné motory či pneumatiky.

Testy ve vozech ze sezony 2018 proto mají posloužit především na rozjezd pilotům, kteří v monopostech seděli naposledy při únorových testovacích jízdách. Týmy zase budou moci začít s nácvikem dodržování opatření, jako jsou například předepsané odstupy či práce v rouškách.

Sezona formule 1 začne kvůli pandemii koronaviru se čtyřměsíčním zpožděním 5. července ve Spielbergu Velkou cenou Rakouska. V provizorním kalendáři je zatím osm závodů na evropských tratích.

Kvůli pandemii koronaviru se letos naopak vůbec nepojede ženský formulový šampionát W Series. Po loňském premiérovém ročníku, který ovládla Britka Jamie Chadwicková, mělo seriál tvořit osm závodů, ale pořadatelé po dohodě mimo jiné s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) rozhodli o jeho kompletním zrušení bez náhrady. Šampionát měl odstartovat 30. května v Petrohradu a vyvrcholit 31. října v Mexiku.

Pilotky teď budou závodit nejdřív v příštím roce a podle šéfky seriálu Catherine Bondové Muirové se mohou těšit na bohatší program. Zároveň oznámila, že v roce 2021 budou závody žen ve formulích součástí rámcového programu některých Velkých cen formule 1. Jistě se má jet při Grand Prix USA a Mexika.

Letos se W Series mělo zúčastnit 18 závodnic z dvanácti zemí. Vedle Petrohradu a Mexika byly součástí kalendáře závody ve švédském Anderstorpu, v Monze, Norimberku, v britském Brands Hatch, Assenu a Austinu.

"Když jsme teď dospěli k tomuto nevyhnutelnému rozhodnutí, abychom ukončili nejistotu kolem našich letošních plánů, zaměříme energii na rok 2021 a dáme dohromady nový závodní program, lepší a větší než dosud," uvedla Bondová Muirová.

 

Právě se děje

před 52 minutami

V Praze začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží

Dnes začíná výluka na trase metra C mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží, výluka potrvá do neděle 12. července. Důvodem je výměna dřevěných pražců mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum za betonové. Místo metra budou jezdit náhradní autobusy. 

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut. Uzavřen bude také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy