Hamiltonovo tetování, "první rande" Red Bullu a Vettel se ptá: Proč jsme tak pomalí?

Ani tetování vzývající Nejvyššího nepřineslo Lewisi Hamiltonovi v první letošní Grand Prix vítězství
Další podobně nábožensky zaměřená má pětinásobný mistr světa i na šíji.
Ale všichni svatí v Melbourne stáli ze Britovým týmovým kolegou z Mercedesu. Valtteri Bottas vyhrál po 507 dnech. Naposledy slavil triumf v GP Abú Zabí 2017.
Fin odstartoval z první řady jako blesk, předjel držitele pole position Hamiltona a celý závod kontroloval vedení.
Valtteri Bottas a Lewis Hamilton začali sezonu pro Stříbrné šípy ideálně, ziskem double.
Foto: Reuters
Reuters rav Reuters, Pirelli Motorsport, Red Bull Content Pool, rav
18. 3. 2019 6:29
Prohlédněte si fotografie z Velké ceny Austrálie, jíž v neděli v Melbourne začala letošní sezona formule 1.
 

Právě se děje

před 9 minutami

ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace tepláren 30 až 40 miliard Kč

Energetická společnost ČEZ plánuje do roku 2030 investovat do modernizace a transformace svých teplárenských lokalit na nová paliva 30 až 40 miliard korun. Největší část půjde do lokality Mělník. Místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani na úterní konferenci Institutu pro veřejnou diskusi o budoucnosti českého teplárenství uvedl, že celkové investiční výdaje v Mělníku mohou od letoška do roku 2030 dosáhnout na 20 až 30 miliard korun.

"Lokalita Mělník dodává teplo pro Prahu, je největší a představuje tedy největší část investic. Do transformace ostatních teplárenských lokalit ČEZ na šetrnější zdroje předpokládáme investovat do deseti miliard korun celkem," řekl mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Další teplárny má polostátní energetická společnost v Trmicích, Dětmarovicích, Hodoníně, Poříčí, Dvoře Králové nebo Jindřichově Hradci.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
Další zprávy