Pět hvězd pro šampiona, exploze barev i obrácený Kimi. To jsou helmy pilotů formule 1

Také letos platí povinnost mít celý rok (s výjimkou jedné Grand Prix) stejný design helmy. Tyto barvy a kamufláže zvolila dvacítka současných pilotů F1.
A kde začít jinde, než u obhájce titulu? Pět hvězd připomíná, že Lewis Hamilton už vyrovnal Juana Manuela Fangia a je pětinásobným šampionem F1.
Jeho rival od Ferrari Sebastian Vettel se drží své bíle barvy se závodním číslem 5 a německou trikolorou.
S netradiční kreací se v předvečer domácí Velké ceny vytasil Australan Daniel Ricciardo. Jeho helma je dosti psychodelilcká s využitím růžové, zelené, modré a černé barvy.
Hamiltonův týmový kolega od Mercedesu Valtteri Bottas je Fin, proto tolik bílé a modré.
Foto: Aktuálně.cz
rav rav
14. 3. 2019 14:29
Podívejte se, jaké přilby budou v této sezoně chránit hlavy pilotů formule 1. Designeři se i letos vyřádili s barvami, liniemi a logy.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy