Hamilton odstartuje do rozhodujícího závodu sezony z prvního místa, Rosberga bude mít po boku

Radek Vičík Radek Vičík
26. 11. 2016 15:08
Závod v Abú Zabí rozhodne o držiteli titulu mistra světa. Lewis Hamilton ztrácí na Nica Rosberga 12 bodů. Brit vybojoval 61. pole position kariéry, ale ani vítězství mu v neděli k titulu nemusí stačit.
Lewis Hamilton vyhrál čtvrtou kvalifikaci Grand Prix formule 1 po sobě.
Lewis Hamilton vyhrál čtvrtou kvalifikaci Grand Prix formule 1 po sobě. | Foto: Reuters

Abú Zabí - Lewis Hamilton odstartuje z prvního místa do rozhodujícího závodu sezony formule 1, Velké ceny Abú Zabí. Po boku bude mít v první startovní řadě týmového kolegu a vyzyvatele v boji o titul, Nica Rosberga.

Německý jezdec vede o 12 bodů, takže mu i v případě Britova triumfu stačí k zisku první koruny šampiona dojet na stupních vítězů.

K 61. pole position kariéry si Hamilton dojel časem 1,38,755 minuty, který byl o tři desetiny vteřiny rychlejší než nejlepší kolo Rosberga.

"Je to zatím skvělý víkend. Byl to zvláštní pocit, jet sem s tím, že to je poslední závod s tímto skvělým vozem. Zítra se může stát cokoliv," řekl filozoficky Hamilton.

"Přijel jsem s tím že vyhrauju kvalifikaci, takže nejsem zrovna v extázi. Lewis odvedl skvělou práci. Jak všichni víme, zítra je řada možností," prohlásil ne příliš nadšený Rosberg.

Za oběma Stříbrnými šípy proběhl boj mezi jezdci Red Bullu a Ferrari  . V něm dopadl nejlépe celkově třetí Daniel Riiccardo, za ním že seřadili oba piloti itlaksé stáje v pořadí Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel a celou skupinu uzavřel Max Verstappen.

Velká cena Abú Zabí formule 1 startuje v neděli ve 14:00 hodin našeho času, vysílá ji televizní stanice Sport2 a živě ji můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Kvalifikace na Velkou cenu Abú Zabí, závěrečný závod mistrovství světa vozů formule 1:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:38,755, 2. Rosberg (Něm./Mercedes) -0,303, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -0,834, 4. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,849, 5. Vettel (Něm./Ferrari) -0,906, 6. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,063, 7. Hülkenberg (Něm./Force India) -1,746, 8. Pérez (Mex./Force India) -1,764, 9. Alonso (Šp./McLaren) -2,351, 10. Massa (Braz./Williams) -2,458.

Kompletní výsledky kvalifikace včetně použitých směsí:

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.