Bottas po sezoně opustí Mercedes, od nové sezony bude závodit za Alfu Romeo

ČTK ČTK
6. 9. 2021 13:42
Finský pilot formule 1 Valtteri Bottas po sezoně opustí Mercedes a bude od roku 2022 závodit za stáj Alfa Romeo. Ve švýcarském týmu nahradí krajana a mistra světa z roku 2007 Kimiho Räikkönena, který ukončí kariéru.
Valtteri Bottas
Valtteri Bottas | Foto: Jezdci a týmy F1

Bottasův odchod z Mercedesu byl již delší dobu ve formuli 1 veřejným tajemstvím. Stejně jako jméno jeho nástupce v mistrovské stáji, která by měla v nejbližší době oznámit příchod třiadvacetiletého Brita George Russella z Williamsu.

"Otevírá se nová kapitola mojí kariéry. Těším se, že pomůžu týmu posunout se vpřed, zejména s ohledem na nová pravidla v roce 2022, díky kterým budeme mít šanci udělat výkonnostní skok," uvedl v tiskové zprávě Bottas.

Dvaatřicetiletý Fin jezdí za Mercedes od roku 2017, kdy přišel z Williamsu. V barvách německé stáje se stal dvakrát vicemistrem světa a pomohl jí ke čtyřem triumfům v Poháru konstruktérů.

Bottas, který je v Mercedesu dvojkou za sedminásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem, má na kontě devět vítězných Velkých cen. Naposledy triumfoval loni v Rusku. Letos je jeho nejlepším výsledkem druhé místo z Rakouska, v průběžném pořadí je třetí.

"Valtteri byl součástí stáje, která přepisovala historii. Je to ten pravý jezdec, který nám pomůže udělat krok k předním příčkám," uvedl ředitel Alfy Romeo Frédéric Vasseur, který už s Bottasem spolupracoval ve formuli 3 a sérii GP3.

 

Právě se děje

Další zprávy