Ciao Jules. Bianchiho uctili jezdci formule 1 thrillerem

Prohlédněte si fotografie z dramatické Velké ceny Maďarska formule 1, která začala vzpomínkou na zesnulého Julese Bianchiho a skončila triumfem Sebastiana Vettela ve Ferrari.
Před startem včerejší Velké ceny Maďarska všech dvacet jezdců ještě jednou uctilo minutou ticha památku zesnulého soupeře a kamaráda Julese Bianchiho.
V emotivním kruhu jezdců, kteří se drželi za ramena, nechyběli ani rodiče francouzského pilota, jenž podlehl následkům vážného poranění hlavy při loňské Velké ceně Japonska.
Pilotův otec Philippe Bianchi pak ještě jednou přijal od závodníků upřímnou soustrast k úmrtí syna, ...
... jen málokdo se v té chvíli ubránil dojetí.
Foto: McLaren Honda
Sport Sport
27. 7. 2015 14:38
Prohlédněte si fotografie z dramatické Velké ceny Maďarska formule 1, která začala vzpomínkou na zesnulého Julese Bianchiho a skončila triumfem Sebastiana Vettela ve Ferrari.

Více o formuli 1 čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy