reklama
 
 

Mercedes kraluje formuli 1, vydrží mu chemie?

17. 4. 2014 6:00
Vstup do letošní sezony formule 1 se týmu Mercedes vydařil na jedničku.

Šanghaj - Vstup do letošní sezony formule 1 před víkendovou Velkou cenou se týmu Mercedes vydařil na jedničku. Jen počítejte s námi: tři závody, tři pole position, tři vítězství.

Není se tedy čemu divit, že Nico Rosberg vede šampionát s 61 body, druhý Lewis Hamilton jich má rovných padesát. Třetí Nico Hülkenberg z Force India na něj ztrácí (i na poměry současného bodování) výrazných 22 bodů.

Převaha "stříbrných šípů" v Poháru konstruktérů je ještě jasnější, v pořadí druhé Force India získalo pouhé dvě pětiny bodů lídra (49 ku 111 bodům).

Svoboda s omezenou zárukou

Zdá se, že v boxech Mercedesu panuje bukolická nálada, jejíž klid naruší jen starty nových spolehlivých šestiválců německé výroby. Jenže titul chtějí Hamilton i Rosberg a ani jeden jen tak neuhne z cesty.

Oba jezdci to dokázali při minulé Grand Prix Bahrajnu, kdy sice Mercedesy suverénně vedly, ale druhý Rosberg několikrát velmi ostře zaútočil na lídra Hamiltona. 

Šéf motoristického sportu u Mercedesu Toto Wolff zatím trvá na tom, že i do dalších podniků mají jezdci plnou svobodu bojovat mezi sebou: "Ano, dokud nepřijdeme o nějaké přední křídlo. Pak si sedneme a probereme strategii."

Zatím se nic nestalo, ale jakmile dojde k souboji Hamiltona s Rosbergem na ostří nože prvnímu neuváženému manévru, všechno se změní.

Jednak samozřejmě zásahem ze strany týmu. "Je potřeba, aby jezdci pochopili, kam tým kráčí. Důležitá je i image značky," naznačil Wolff.

Ale změna chování v té chvíli nastane i u jezdců. Stačí si připomenout, co se dělo mezi Hamiltonem a Fernandem Alonsem v roce 2007 u McLarenu nebo ještě loni mezi Sebastianem Vettelem a Markem Webberem v Red Bullu.

Týmová režie ničí sport

Takový požár by u Mercedesu hasili jen velmi neradi. Podobně jako by neradi sahali k týmové režii.

"Jakmile sáhnete k určování pořadí jezdců, všichni jsou naštvaní. Končí to tím, že prohráli všichni. Tým, jezdi i diváci, kteří přišli o svoji show," řekl výkonný ředitel týmu Mercedes Paddy Lowe.

O tom, jestli harmonie mezi Hamiltonem a Rosbergem vydrží i nadále, se můžete přesvědčit už v nedělní Velké ceně Číny, která startuje 9:00 hodin našeho času a můžete ji sledovat v našem online přenosu ZDE.

Program závodního víkendu VC Číny:

Den událost začátek
Pátek první trénink 4:00
Pátek druhý trénink 8:00
Sobota třetí trénink 5:00
Sobota kvalifikace 8:00
Neděle závod 9:00

Facebooková stránka autora: Radek Vičík - Aktuálně.cz

autor: Radek Vičík | 17. 4. 2014 6:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama