reklama
 
 

Schumacher při probouzení z kómatu začíná reagovat na hlasy

7. 4. 2014 17:07
Michael Schumacher začal po třech měsících v kómatu reagovat na hlasy a začíná navazovat oční kontakt.

Grenoble - Michael Schumacher začal po třech měsících v kómatu reagovat na hlasy a začíná navazovat oční kontakt. Víkendové zprávy médií, které následovaly po pozitivních informacích manažerky sedminásobného mistra světa formule 1 Sabine Kehmové z minulého týdne, nepřímo potvrdil další bývalý pilot Jean Alesi, jenž patří k rodinným přátelům a Schumachera v nemocnici od jeho nehody na lyžích často navštěvuje.

"Zpočátku Michael reagoval jen na bolest, například na píchnutí špendlíkem. To ale mohla být nevědomá reakce těla," řekl Alesi magazínu Speed Week. "Během mé poslední návštěvy jsem si uvědomil, že se něco začíná měnit k lepšímu," dodal Francouz.

Podle Alesiho je změna vidět i na Schumacherově rodině, která prý má z vývoje situace velkou radost a působí o něco uvolněněji. "Je to úžasné, přestože cesta zpět do života je stále velice dlouhá," řekl.

Manažerka německé legendy minulý týden oznámila, že Schumacher vykazuje známky vědomí a probouzení. "Všichni stojíme při něm během jeho dlouhého a těžkého boje a společně s celým týmem v nemocnici stále věříme," uvedla Kehmová.

Pětačtyřicetiletý Schumacher upadl 29. prosince při lyžování v neupravené části sjezdovky v Méribelu a hlavou se udeřil o kámen. Podstoupil dvě operace mozku a od té doby je v kómatu. S jeho probouzením lékaři pozvolna začali 30. ledna.

autor: ČTK | 7. 4. 2014 17:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama