Pohled za oponu Rallye Dakar aneb "Já vím, že mechanik tvrdej chleba má"

Přeneste se s námi do bivaku na Rallye Dakar a s pomocí lehce upravené písně Ladislava Vodičky se přesvědčte, jak náročný je život mechaniků na tomto jihoamerickém dobrodružství.
Tam, kde se opravuje Dakar, já jednou jsem stál,...
... když jeden mladej mechanik na svou práci lál.
Šéfem té noci byl zas David Vršecký,...
... ten je starší než sám čas.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Buggyra, Radek Vičík
8. 1. 2017 7:05
Podívejte se s námi do zákulisí týmu Buggyra, v jehož barvách bojují na Rallye Dakar v kamionech Tatra Martin Kolomý a Aleš Loprais.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy