Dakar je tu, uděláme si selfíčko! Nejslavnější rallye světa začala skoky a vodní lázní s bahnem

Premiéra Rallye Dakar v Paraguayi byla velkým úspěchem, novoroční slavnostní start i pondělní první etapa byly obklopený špalíry diváků.
I když se na úvod jelo jen 39 měřených kilometrů, pro jezdce a jejich techniku to byl náročná zkouška. Takhle se Aleš Loprais v Tatře zvedl do výšky,...
... aby vzápětí dopadem na všechna čtyři kola notně prověřil odpružení Phoenixe.
Pro Tatry v barvách Buggyry to byl povedený start, Martin Kolomý zajel ze všech truckerů nejrychlejší čas.
Bruntálský milovník klobás si tak na Dakaru připsal druhé etapové vítězství v kariéře.
Foto: Reuters
Sport Sport
3. 1. 2017 11:22
Podívejte se, jak se účastníci Rallye Dakar poprali s první měřenou etapu, která přinesla Martinu Kolomému vítězství mezi kamiony.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté z NCOZ zadrželi na Moravě skupinu Ukrajinců podezřelou z vydírání

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zadrželi na jižní Moravě sedm členů ukrajinské organizované skupiny, kteří jsou podezřelí z vydírání, zejména Ukrajinců. Podle policie takto získali nejméně 2,5 milionu korun. Hlavním organizátorům hrozí více než deset let vězení. Informoval o tom mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Případ dozoruje Městské státní zastupitelství v Brně.

Policejní operace s krycím názvem Brigáda se uskutečnila minulý týden. Kriminalisté zadrželi čtyři muže a tři ženy. "Podle našich závěrů měli členové takzvané Luhaňské brigády dlouhodobě, zejména v Brně a Jihomoravském kraji, vysoce organizovaně a konspirativně páchat trestnou činnost, která se zaměřovala především na vydírání osob pocházejících z Ukrajiny," uvedl mluvčí.

Vydíraní museli podle policie pravidelně platit za takzvanou ochranu. Zadržení je zastrašovali a chtěli v nich vzbudit obavu o život, zdraví či majetek. Při domovních prohlídkách u zadržených policisté našli miliony korun v hotovosti a dvě střelné zbraně, které prozkoumají znalci.

Ze sedmi zadržených nakonec policisté obvinili šest lidí. Čtyři muži skončili ve vazbě, obviněni jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a vydírání. Dvě ze zadržených žen podle policie minimálně 860 000 korun legalizovaly tím, že k převodům peněz poskytly své bankovní účty. Obviněné jsou z účasti na organizované zločinecké skupině a z legalizace výnosů z trestné činnosti. Stíhány jsou na svobodě. Ještě jeden podezřelý je v současné době neznámo kde, dodal Ibehej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy