24 odvážlivců. Tito Češi se vydají v lednu na drsnou jihoamerickou Rallye Dakar

Nejsilnější sestavou se na Dakaru bude prezentovat Buggyra, Martina Kolomého za volantem druhé Tatry Phoenix doplnil Aleš Loprais.
Aleš Loprais  - synovec Monsieura Dakara, šestinásobného vítěze soutěže Karla Lopraise - se po dvouletém "flirtu" s vozy Iveco a MAN vrátil zpět ke kopřivnickému kamionu. V kabině s ním budou Jiří Štross a Jan Tománek.
Martin Kolomý se spolehne na služby osvědčené bratrské dvojice René a David Kiliánovi.
Buggyra pro blížící se soutěž spojila síly s Martinem Prokopem, takže pilot WRC se fakticky stal členem týmu Buggyra.
Martin Prokop pro následující ročník vyměnil nejen Toyotu za Ford, ale také navigátora Jana Tománka za zkušenou Rakušanku Ilku Minorovou. Ta má "horkém sedadle" na svém kontě osm stupňů vítězů v MS v rallye.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
22. 12. 2016 15:13
Podívejte se na 24 odvážných Čechů, kteří se v lednu vydají na trať Rallye Dakar.
 

Právě se děje

před 13 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy