24 odvážlivců. Tito Češi se vydají v lednu na drsnou jihoamerickou Rallye Dakar

Nejsilnější sestavou se na Dakaru bude prezentovat Buggyra, Martina Kolomého za volantem druhé Tatry Phoenix doplnil Aleš Loprais.
Aleš Loprais  - synovec Monsieura Dakara, šestinásobného vítěze soutěže Karla Lopraise - se po dvouletém "flirtu" s vozy Iveco a MAN vrátil zpět ke kopřivnickému kamionu. V kabině s ním budou Jiří Štross a Jan Tománek.
Martin Kolomý se spolehne na služby osvědčené bratrské dvojice René a David Kiliánovi.
Buggyra pro blížící se soutěž spojila síly s Martinem Prokopem, takže pilot WRC se fakticky stal členem týmu Buggyra.
Martin Prokop pro následující ročník vyměnil nejen Toyotu za Ford, ale také navigátora Jana Tománka za zkušenou Rakušanku Ilku Minorovou. Ta má "horkém sedadle" na svém kontě osm stupňů vítězů v MS v rallye.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
22. 12. 2016 15:13
Podívejte se na 24 odvážných Čechů, kteří se v lednu vydají na trať Rallye Dakar.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu

Na Tchaj-wan podle místních médií v neděli dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu. Američtí zákonodárci mají během následujících dvou dnů v plánu setkání s vysoce postavenými tchajwanskými vůdci, uvedly světové agentury s odvoláním na americké zastoupení na Tchaj-wanu.

Cesta se koná pouhých 12 dní od návštěvy předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové. Čína na tuto cestu reagovala dosud největším vojenským cvičením v okolí ostrova a diplomatickými kroky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy