"S lodí jež dováží auta, kamiony a motorky". Tak Dakar balil na cestu směr Jižní Amerika

Součástí dlouhé přejímací procedury byla také důkladná kontrola všech závodních strojů od motorek po kamiony.
Aby se vozy "neunavily", přivezly je na pobřeží speciální návěsy.
Z těch pak ale vozy už musely na své kola, výjimka neplatila ani pro LIAZ Martina Macíka.
Ještě za tmy se přístavní molo začalo plnit vozy. Jen v kategorii automobilů bylo rozdáno 94 startovních čísel.
Nechyběla ani doprovodná vozidla.
Foto: Radek Mašek
Sport Radek Mašek, Sport
29. 11. 2016 20:29
Podívejte se, jak se konvoj lednové Rallye Dakar připravoval na nalodění závodních strojů na loď ve francouzském přístavu Le Havre.
 

Právě se děje

před 20 minutami

Výbuch plynu zničil rodinný dům v Tursku u Prahy. Tři lidé jsou zranění

V Tursku u Prahy vybuchl v rodinném domě plyn. Na místě jsou zatím tři zranění, jeden z toho těžce, další středně těžce. Nejméně jeden člověk je zavalený, dům je částečně zdemolován. Hasiči povolali speciální vyhledávácí tým, řekly ČTK mluvčí záchranné služby Petra Effenbergerová a hasičů Vladimíra Kereková.

Záchranáři mají na místě čtyři pozemní posádky, na místo letí také vrtulník. Hasiči na místo povolali speciální vyhledávací tým a sací bagr, který bude pomáhat s odstraňováním trosek domu.

před 1 hodinou

Ronaldo je na covid stále pozitivní, proti Messimu nenastoupí

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Cristiano Ronaldo chybí kvůli nákaze koronavirem v nominaci Juventusu na večerní zápas Ligy mistrů proti Barceloně. Na jeho očekávané souboje s hvězdou Katalánců Lionelem Messim tak tentokrát nedojde.

Pětatřicetiletý Ronaldo byl pozitivně testován na koronavirus před dvěma týdny v portugalské reprezentaci. Od té doby je v karanténě a nemá příznaky covidu-19, k návratu na trávník ale potřebuje negativní výsledek testu. Ten podle úterní informace televizní stanice Sky Sport Italia nepřinesly ani nejnovější odběry.

Hráč na sociálních sítích uvedl, že se cítí zdravotně zcela v pořádku, a přidal ostrou kritiku věrohodnosti PCR testů. Kvůli nákaze Ronaldo vynechal zatím tři zápasy Juventusu a turínský tým bez něj vyhrál pouze jednou.

Další zprávy