Mick van Buren

Van Buren odešel ze Slavie na půlroční hostování do Budějovic

Fotbalový útočník Mick Van Buren odešel z pražské Slavie na půlroční hostování bez opce do Českých Budějovic. Důvodem je snaha o pravidelné herní vytížení. Kluby o tom informovaly na svých webech.

Osmadvacetiletý Nizozemec opustil v lednu Eden a zamířil na půlroční hostování do Haagu, kde se sešel s bývalým slávistou Tomášem Necidem. Jenže v rodné zemi si stačil připsat pouze čtyři starty a celkem 92 odehraných minut, než v březnu téměř veškeré sportovní soutěže na světě přerušila pandemie koronaviru. V Nizozemsku se na rozdíl od jiných zemí liga už nerozběhla a byla předčasně ukončena.

"Mick má za sebou nešťastnou část roku 2020. Poté, co odešel na hostování do Nizozemska, neodehrál kvůli brzkému ukončení Eredivisie na jaře téměř žádné utkání. V létě se vrátil do Slavie, ale sužovaly ho drobné zdravotní potíže, a tak neměl příliš možnost zabojovat o místo v sestavě," uvedl pro web Slavie Jiří Bílek, který od září v roli sportovního ředitele nahradí odstoupivšího Jana Nezmara.

Hušbauer a Van Buren se po hostování vrátili do tréninku Slavie

Záložník Josef Hušbauer a útočník Mick van Buren se po konci jarního hostování v zahraničí vrátili do pražské Slavie. Oba fotbalisté se zapojili v Edenu do tréninku, do závěru tohoto ligového ročníku ale v barvách čerstvého mistra zasáhnout nemohou.

Oběma hráčům skončilo hostování k 30. červnu. Hušbauer s Dynamem Drážďany sestoupil z druhé německé Bundesligy a Van Buren se s Haagem bojům o udržení nakonec se štěstím vyhnul. Vedení nizozemské ligy soutěž kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončilo a nikdo nesestoupil.

Oba hráči mají ve Slavii smlouvu ještě na rok, zasáhnout však budou moci až do další sezony. Do závěrečných dvou kol ligové nadstavbové skupiny o titul, která se kvůli koronavirové přestávce odehrají nezvykle až v červenci, nemohou za Pražany nastoupit.

Zdroj: ČTK
Pokračovat