Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar

Český hokejový útočník se narodil 23. září 1985. Momentálně hraje ve Finsku za Kärpät Oulu.

Litvínovský odchovanec poprvé nahlédl do extraligy v sezoně 2002/03. V roce 2004 si jej v prvním kole draftu vybralo San Jose, a tak odešel do zámoří. V NHL však odehrál jen 16 zápasů, jinak působil v nižších soutěžích. V průběhu sezony 2009/10 se vrátil do Evropy, konkrétně finského Kärpätu Oulu.

Od roku 2010 působil v KHL. Nejprve strávil dvě sezony v Barysu Astana, poté přestoupil do Doněcku. Sezonu 2014/15 začal v Chanty-Mansijsku, v jejím průběhu však odešel znovu do Kärpätu.

Pravidelně hrává za národní tým, s nímž získal na mistrovstvích světa zlato (v roce 2010) a bronz (v roce 2012).

Kašpar po předčasném konci v Litvínově posílil Mladou Boleslav

Hokejový útočník Lukáš Kašpar posílil čtvrtý celek extraligové tabulky Mladou Boleslav. Se čtyřiatřicetiletým mistrem světa z roku 2010 z Německa ukončil v minulém týdnu předčasně smlouvu předposlední Litvínov, dnes získal Bruslařský klub Kašpara na přestup.

"Jsme rádi, že jsme se s Lukášem domluvili na působení v našem klubu. Do závěru sezony jsme potřebovali přivést někoho ostříleného. Hodně se snažíme sázet na mládí, ale dobře víme, že play off často rozhodují spíš právě ty zkušenosti," řekl webu Mladé Boleslavi asistent sportovního ředitele Václav Nedorost.

Kašpar se do mateřského Litvínova vrátil v listopadu 2018 z Komety Brno. V této sezoně si ve 34 zápasech připsal 17 bodů za osm branek a devět asistencí. Nyní si vyzkouší třetí extraligové angažmá, v domácí nejvyšší soutěži má na kontě 134 utkání a 60 bodů (28+32).

"Lukáš by nám měl pomoct v přesilovkách, ale třeba taky v nájezdech - v obojím nám pořád něco schází," dodal Nedorost. Kašpar předvedl své umění v nájezdech i při tažení za zlatem na MS před deseti lety v Kolíně nad Rýnem.

Pokračovat