Kašpar řídil výhru Slovanu nad Dynamem Moskva. V KHL se střelecky dařilo i Mozíkovi

23. 10. 2017 22:28
Český útočník Lukáš Kašpar se dvakrát gólově prosadil v zápase KHL proti Dynamu Moskva. Díky jeho příspěvku Slovan Bratislava ukončil sérii čtyř porážek. Bod za asistenci v zápase získal Michal Řepík. V ostatních zápasech se dařilo Vojtěchu Mozíkovi a Romanu Horákovi.
Hokejisté Slovanu Bratislava prohráli v zápase KHL s čínským klubem Kunlun Red Star po prodloužení. | Foto: Lukáš Caha

Moskva - Český útočník Lukáš Kašpar přispěl dvěma góly a jednou asistencí k vítězství Slovanu Bratislava v KHL 4:2 nad Dynamem Moskva. Slovenský tým se výhry dočkal po sérii čtyř porážek, jednou přihrávkou k tomu přispěl i Michal Řepík.

Řepík přihrál Kašparovi na první branku v závěru druhé třetiny, po níž se Slovan ujal vedení 3:1. Hosté v poslední části ještě snížili, Kašpar ale necelé dvě minuty před koncem pojistil výhru trefou do prázdné branky.

Prosadil se i obránce Vojtěch Mozík z Podolsku, jenž pomohl brankou a asistencí Viťazu k plnému bodovému zisku po šesti porážkách v řadě.

K výhře 4:0 nad Dinamem Minsk přispěl jednou přihrávkou i útočník Roman Horák. Mladoboleslavský odchovanec Mozík se po letním příchodu ze zámoří, kde si mimo jiné zahrál sedm zápasů v NHL za New Jersey Devils, trefil za Podolsk počtvrté.

Kontinentální hokejová liga:

Kunlun Red Star - Vladivostok 2:3 po sam. nájezdech, Jokerit Helsinky - Jaroslavl 3:4 (za hosty Nakládal 0+1), Čerepovec - Chanty-Mansijsk 2:0, Nižnij Novgorod - Omsk 1:2, CSKA Moskva - Petrohrad 2:5, Dinamo Riga - Novosibirsk 2:3 po sam. nájezdech, Spartak Moskva - Barys Astana 4:3 v prodl. (za domácí Radil 0+2), Viťaz Podolsk - Dinamo Minsk 4:0 (Mozík 1+1, Horák 0+1), Slovan Bratislava - Dynamo Moskva 4:2 (za domácí Kašpar 2+1, Řepík 0+1)

Aktualizováno před 7 minutami

Kupka vládě navrhne snížení slev v dopravě na 50 procent. Stát má díky tomu uspořit téměř dvě miliardy ročně

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) ve středu vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně. Vláda ovšem bude vybírat i z dalších variant úpravy slev. Vyplývá to z dokumentu ministerstva dopravy. Před covidovou krizí stát za slevy dopravcům vyplatil 5,79 miliardy korun v roce 2019, během krize účet klesl asi o dvě miliardy korun.

Slevy platí od září 2018, kdy o nich rozhodla tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO). Slevy platí na všech vnitrostátních dálkových a regionálních autobusových a železničních linkách, v integrovaných dopravních systémech a také na linkách městské hromadné dopravy, které zajíždějí za hranice města. V železniční dopravě platí pouze ve vozech druhé třídy.

před 35 minutami

Lékárníci kvůli technickým problémům eReceptu nemohou vydávat léky

Systém elektronických receptů eRecept se od dnešního rána potýká s technickými problémy. Na Twitteru o tom informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), který systém zajišťuje. Podle České lékárnické komory není možné pacientům vydávat předepsané léky. Její zástupci to uvedli taktéž na Twitteru. Mluvčí SÚKL Klára Brunclíková sdělila, že je možné léky vydávat pomocí záložního datového centra.

"Lékárníkům nefunguje načítání eReceptů a nemohou pacientům vydat předepsané léky. Závada však není na jejich straně. Prosíme pacienty o trpělivost a porozumění," uvedla komora. Podle webu ePreskprice byl před 10:00 ráno předpoklad obnovení provozu v řádech desítek minut.

před 45 minutami

Poslední ruští vojáci podle Moskvy opustili Kazachstán, opozice svolává protesty

Kazachstán opustily poslední ruské jednotky, které Moskva vyslala do středoasijské země v reakci na krvavé nepokoje ze začátku ledna. Podle agentury TASS o tom ve středu informovalo ruské ministerstvo obrany. Po skončení nouzového stavu v Kazachstánu ohlásila opozice nové demonstrace.

Nepokoje v Kazachstánu propukly 2. ledna jako nenásilné protesty proti zdražení pohonných hmot, později ale dav zaútočil na vládní budovy v několika městech. Režim nakonec masové demonstrace krvavě potlačil, když prezident Kasym-Žomart Tokajev povolil střelbu do demonstrantů ostrými náboji a požádal Rusko a další postsovětské státy o vojenskou pomoc. Podle oficiálních údajů zahynulo nejméně 225 lidí.

Ruské ministerstvo obrany nyní oznámilo, že z metropole Nur-Sultanu a největšího kazachstánského města Almaty, které bylo ohniskem nepokojů, odstartovala čtyři vojenská transportní letadla s posledními ruskými vojáky. Dohromady podniklo ruské letectvo na 100 letů, jimiž z Kazachstánu stáhlo svůj armádní kontingent více než 2000 vojáků. Podle velitele mise generála Andreje Serďukova ruští vojáci po dobu svého nasazení "nečelili jediné provokaci".